Діти з вадами слуху вчилися говорити та розуміти мову

Діти з вадами слуху вчилися говорити та розуміти мову

Впродовж 17-28 серпня в Українському гуманітарному інституті , що на Київщині, проходив реабілітаційний табір для дітей після кохлеарної імплантації. Двадцять чотири дитини з вадами слуху з усієї України відпочили, повчилися, отримали нові навички та знайшли друзів.

Всеукраїнський реабілітаційний табір відбувся за ініціативи ГО «Зростаймо здорові», для того, щоб привернути та акцентувати увагу держави до проблем фінансування програм реабілітації та соціального адаптування інвалідів по слуху та їх потреб.

Урочисте відкриття Табору пройшло за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та Міжнародного благодійного фонду «Україно, Я за тебе». Виступаючи перед батьками та їх дітьми, Микола Кулеба наголосив, що діти з вадами слуху повинні якомога швидше отримати імплантати. За його словами, повинна бути розроблена програма для людей з вадами слуху, яка дасть можливість вчасно виявляти проблему, одразу після народження.

Табір проходив у формі індивідуальних та групових занять із дітьми. Всі заняття спрямовані на розвиток слухового сприйняття мови та когнітивних функцій мозку. Кожна дитина отримала комплекс індивідуальних коррекційних занять, а також програму занять у групах.

Щодня діти займалися з педагогами та реабілітологами, логопедами, психологами, фонетико-ритмологом для розвитку дитини на рівні чуючих дітей. Окрім занять, дітки займалися творчістю, музикою, фотографувалися, грали в ігри та дивилися мультики. Також гості Табору побували на екскурсії в міському парку.

Для батьків теж проводилися різноманітні заняття та майстер-класи. Так, вони змогли дізнатися про особливості догляду за кохлеарними імплантатами та пройшли налаштування мовних процесорів. Під час Табору батьки отримали необхідні знання та навички щодо занять з дитиною вдома, на вулиці та у щоденному житті.

Аліна Сахненко
Фото: Verba-ua
Джерело: ugi.edu.ua

Поділитися