ЛТІ – для тих, хто хоче краще знати Біблію й успішно євангелізувати

Розповідає Михайло Матвійчук, екс-директор Львівського теологічного інституту (ЛТІ).

Коли саме ви були директором ЛТІ?

З 2014 по 2018 роки. 

Хто був засновником ЛТІ? Як створилася назва? 

У 1994 році я повернувся після закінченні Заокської духовної академії додому. У мене та моїх друзів з’явилась ідея створити Школу для пророків. Саме тоді Володимира Гриневича призначили пастором першої львівської громади. Він і став засновником Школи, так спочатку називався інститут. 

Коли директором працювала Ірина Карпа, Школу перейменували у Львівський теологічний інститут. 

Для членів Адвентистської церкви зрозуміла назва «Школа пророків». Але не для невіруючих. А ЛТІ – вищий заклад, який навчає студентів. Все зрозуміло.

Яка цільова аудиторія інституту?

Прості члени церкви, люди різних вікових категорій. 

Коли у нас був ще Закарпатський філіал, там був і музичний факультет. Тоді прийшов вчитися грати на фортепіано дідусь, якому було за 60 років.

Студентам не обов’язково ставати пасторами. Це можуть бути люди, які хочуть покращити свої знання Слово Божого, очолити будь-який відділ в громаді або успішно займатися євангелізацією. 

Як рекламуєте інститут? 

Переважно через пасторів даємо оголошення у громади: набираємо студентів на новий навчальний рік. 

Спочатку відгукуються багато людей. А коли приїжджають і розуміють, що потрібно вчитися і докладати зусиль, то залишають навчання. 

Хто викладає? Який мають статус?

Переважно це всі, хто закінчив наші духовні заклади (Заокську духовну академію), магістри, бакалаври, випускники філіалу університету імені Андрюса, штат Мічіганус. Філіал був у Заокському, зараз цей філіал є у Бучі. 

Які документи видаєте після закінчення інституту?

Диплом про закінчення ЛТІ. Він не акредитований у державі, але людині приємно, що вона всі роки навчалася і закінчила інститут. 

Багато з нас закінчили Заокську академію, а у державі цей диплом нічого не означав, бо не мав такої акредитації. Але зараз вже можна робити нострифікацію дипломів (процедура визнання іноземних документів про освіту). Багато випускників Заокської академії зробили це. 

За навчання платять студенти чи є спонсор? 

Навчання безкоштовне. І викладачам нічого не платять, тільки повертаються дорожні витрати. Це волонтерське служіння. 

Студенти тільки символічно оплачують за триразове харчування щодня по 10 гривень.

Питання – Андрій Кошлатий