Масажист Дмитро Смолін: “Вчитися масажу можна все життя. Спочатку — в колег, а потім — навчаючи інших. Бо коли ти навчаєш когось, то сам глибше розумієш свою професію”

Масажист Дмитро Смолін: "Вчитися масажу можна все життя. Спочатку — в колег, а потім — навчаючи інших. Бо коли ти навчаєш когось, то сам глибше розумієш свою професію"

Дмитро викладає масаж у рамках навчальної програми “реабілітація і масаж” в Українському гуманітарному інституті. 

Розкажіть про свій шлях до опанування професії масажиста.

Моє дитинство пройшло в Миколаєві. До двадцяти двох років займався східними єдиноборствами. Спорт, звісно ж, пов’язаний з травматизмом і великими фізичними навантаженнями. Тому тренери навчали нас прийомів масажу, аби ми могли самостійно полегшити наслідки своїх травм та больових уражень. То були прості прийоми: натискання, легкі масажні рухи, але я робив це дуже вправно і мої товариші часто зверталися по допомогу. Тоді масаж був, швидше, хобі — для себе і найближчого оточення.

У двадцять закінчив технікум за спеціальністю “Бухгалтерський облік”. Освіта дозволяла успішно займатися комерційною діяльністю, став працювати менеджером. Тоді ще не усвідомлював, що торгівля дуже далека від мого справжнього покликання. Кілька разів змінював місця роботи, бо постійно щось не влаштовувало. Хоча грошей не бракувало, одначе, увесь час відчував якийсь дискомфорт. Це породжувало внутрішні конфлікти і спонукало до розвитку. Я почав звертатися за порадами до знайомого психолога і займатися йогою. Так тривало ще якийсь час, доки, напередодні тридцятиріччя, напрям моїх інтересів почав суттєво змінюватися. Я переосмислював погляди на життя, стосунки з близькими людьми, ставлення до грошей. Цікавився релігією, відвідував церкви різних християнських течій. Зрештою, зараз маю друзів з різних конфесій: православних, лютеран, адвентистів тощо.

Так, от, щодо масажу. Я мав досить вільного часу, який витрачав на саморозвиток. І мені спало на думку, що варто це захоплення зробити додатковою професією. Тому записався на курси. Викладачка масажу помітила мої здібності і спитала, чи вчився до того. На її погляд, я вже мав би працювати, прийшовши лише за документом, щоб легалізуватися в професії. Її думка справила на мене неабияке враження. І це стало поштовхом розглянути масаж як основне призначення. Можливо, Господь дав мені саме такий талант? І я почав серйозно практикуватися на родичах і знайомих. У той час читав спеціальну літературу, переглядав відео та відвідував семінари з методик масажу.

Наступним кроком стало заочне навчання в Миколаївському Медико-природничому університеті. Там я отримав серйозне наукове підґрунтя для розвитку, адже то вже була спеціальна медична освіта. Вже на останньому курсі почав ставитися до цього, як до основної професії. Давав рекламу, працював вдома. Отримав кваліфікацію масажиста і реабілітолога. Після закінчення університетського навчання працював у масажних кабінетах, SPA-центрах, лазнях, реабілітаційних центрах. Їздив на семінари, розвивався.

Два роки тому вирішив, що хочу отримати освіту психолога. Навчаюся заочно у київському відділенні Міжрегіональної Академії управління персоналом. Зараз мені тридцять сім, за два роки матиму ще одну професію.

Навіщо вам потрібні професійні знання з психології?

У масажній практиці мене приваблює тілесно-орієнтована психотерапія. Щоб бути ефективним, маю розумітися на психологічних аспектах особистості. Науково доведений факт: сімдесят відсотків хвороб мають психосоматичні причини. Річ у тім, що емоційний стрес фізично фіксується в тілі певними фізіологічними реакціями.

Наприклад, на роботі на вас накричав начальник. Ви нервуєте, не можете відреагувати природно — “бий або тікай”. Єдиною соціально дозволеною фізіологічною реакцією є “завмерти”. Відтак, в тілі утворюються спазми, воно фізично стискається. Це особливо легко спостерігається на дітях. Якщо на маленьку дитину накричати, вона навіть зовні стає меншою: втягує шию в плечі, опускає голову, згинає грудну клітину, підбирає таз. Усі дитячі психологічні травми, образи, страхи накопичуються в тілі у вигляді спазматичного блокування м’язів і фіксуються так роками, навіть в дорослому віці.

Завдання тілесно-орієнтованого психотерапевта або масажиста — якнайкраще розслабити тіло. Коли ми вивільняємо заблоковані ділянки м’язів, відбувається психотерапевтичний ефект. Тіло звільняється від емоційного напруження, в якому могло перебувати протягом дуже тривалого часу. Людина стає більш емоційно витривалою, стійкою до стресів, позбавляється образ, які, в буквальному сенсі, носила в собі.

Припустимо, людина має п’ятдесят років. За пів століття вона накопичила чималенький негативний “багаж” із стресів, образ, зрад, втрати близьких. Скільки ж часу потрібно, щоб позбавити її всього цього?

Звісно, цього не зробити за один раз. Та й “багаж” у кожного — різного обсягу. Зазвичай, спочатку потрібен двотижневий курс масажних процедур. Залежно від стану здоров’я, сеанси можуть проходити щодня або через день. Але цього не досить, слід періодично повертатися до фахівця і працювати над своїм тілом, звільнятися від проблем. Поступово, накопичені в тілі, “блоки” зникають, а разом з тим покращується самопочуття. Так відбувається, бо прискорюється обмін речовин, кров та лімфа вільніше циркулюють, а отже і думати людина починає краще, вирішує свої проблеми, підвищує рівень життя.

Одного разу до мене на сеанс масажу прийшов хлопець у критичному психологічному стані: жити йому не хотілося, мав проблеми на роботі, а особисті стосунки — на межі розриву. До того ж, він звинувачував у своїх проблемах інших, висловлювався дуже агресивно і сам розумів, що близький до того, щоб скоїти щось дуже погане. Під час сеансу цей хлопець зміг, нарешті, розслабитися і заснув. Я зробив йому сеанс глибокого масажу, він добре виспався. Потім я, запитав, як він тепер дивиться на своє життя і стосунки. І ця людина раптово сказала, що сама винна в багатьох конфліктах через власну безкомпромісність. Тепер він розумів, що може в дечому поступитися принципами, щоб налагодити стосунки зі своєю коханою. То був результат роботи прийомами глибокого масажу, тілесно-орієнтованої практики.

Але все, насправді, не так просто. Це складні методи, зараз їх досліджую, навчаюся, хочу сертифікуватися. Психологія, як спеціальний предмет, тут посідає важливе місце.

Що таке “глибокий масаж”?

Поступовий вплив на все глибші й глибші тканини тіла. Спочатку ми обережно гладимо ділянку шкіри. Потім виконуємо натискання, наступним етапом — розминаємо. Людина потроху розслаблюється, далі — впливаємо на м’язи, все глибше й глибше. Був кумедний випадок: прийшов пацієнт, заснув під час масажу і почав вголос розповідати мені свій сон. На щастя, снилися йому кавуни. Втім, здебільшого, люди просто спокійно сплять.

Чи траплялися серйозні медичні випадки? Приходили до Вас пацієнти в критичному стані, який був результат?

Так, були. Є клієнтка, котра свого часу потрапила в дуже велику аварію. Мала кілька переломів, лікарі її ретельно збирали. Хребет, буквально, нашпигований залізяччям: шпиці, болти тощо. Як на те, вона працює на ринку, стоячи. Зрозуміло, постійно відчуває біль. За таких умов мені довелося бути дуже уважним і обережним. Про жоден “глибокий” вплив не йшлося. Я провів шість сеансів точкового масажу. Це вивело жінку з тяжкого стану. Що правда, я порекомендував подальше санаторне лікування і вона погодилася. Там з нею працювали спеціалісти-реабілітологи. Але до мене вона періодично звертається, це дає їй можливість певний час жити і заробляти.

Я працював у Миколаєві зі спортсменами, каратистами. Було багато випадків травм ніг, розривів зв’язок, пошкодження суглобів. Це — професійний спорт, вони постійно виступали, змагалися. Отже, я мав прискорювати їхнє одужання. Часто, спочатку доводилося відправляти їх до лікаря-травматолога для ін’єкцій знеболювальних препаратів. Тільки потім можна було з ними займатися масажем, реабілітацією, “баночними” техніками тощо.

Які є протипоказання для масажу?

Наприклад, при хребтових грижах слід бути дуже обережним. Людина має приходити на сеанс із готовими знімками. Як спеціаліст, я маю розуміти де саме є грижа, які її розмір, форма. Грамотний масажист не торкатиметься того місця натискаючи, глибокими та вібрувальними прийомами. Можна зовсім трошки масажувати, відвівши рідини з місця застою, щоб таким чином допомогти організмові зняти запалення в зоні грижі.

Але все це дуже індивідуально. Трапляються випадки, коли масаж є частиною лікування при грижах. Це стосується комплексного підходу, коли можуть бути призначені медикаментозні блокади, хвильова терапія тощо. Тоді працює група спеціалістів або — одна людина, котра є фахівцем у кількох суміжних напрямках. Але це потребує дуже великого досвіду і знань, тому частіше лікуванням займається група.

Є протипоказання при хворобах щитовидної залози. Вона пов’язана з обміном речовин, ендокринною та лімфатичною системами. Ці захворювання можуть супроводжуватися температурою, запальними процесами, за яких масаж категорично заборонений. Спочатку лікують безпосередню причини хвороби, а вже потім можна використовувати масажні техніки, не інакше.

Також є протипоказання при хворобах серця. При гіпертонії. Я мав клієнта із верхнім тиском майже під двісті. Працювати з ним міг лише коли він сидів, зовсім трохи, злегка. Це також провокувало тимчасове підвищення тиску, але після кількох сеансів загальний стан організму покращився. З такими пацієнтами треба бути дуже обережним, головний принцип: не нашкодь. Попередньо йому провели діагностику, він мав рекомендації кардіолога.

Кваліфікований масажист завжди запитає про стан здоров’я підшлункової залози, нирок тощо. На ділянки тіла, котрі контактують із хворими органами не можна сильно натискати, щоб не спровокувати напади хвороби.

Існують також хронічні захворювання, наприклад — шкіри, при яких масаж робити складно, або — людина має алергію на олії. Тоді його виконують на суху шкіру чи застосовують легкі натискання тайського масажу через простирадло.

У звичайних масажних салонах, зазвичай, застосовуються тільки легкі релаксуючі техніки, щоб не спричинити серйозного втручання в організм. Для такого масажу протипоказання мінімальні, однак, вони є.

Іноді у різних Інтернет-виданнях доводиться читати, що через тілесно-орієнтовані та психологічні практики можна зупинити процес старіння і запустити його в зворотньому напрямку. Що скажете про таке?

Вчені виділили особливий ген, котрий відповідає за процес старіння. Можливо, колись вони навчаться його блокувати. За попередніми підрахунками, людський організм міг би служити до трьох сотень років. Але він все одно не був би безсмертним. Колись ресурси, безумовно, вичерпаються. Масаж допомагає їх відновлювати: за рахунок прискорення обміну речовин. Вплив на кровообіг та рух лімфи позитивно позначається на зовнішності. Ви будете виглядати молодшими за ровесників, які собою не займаються. Але не треба думати, що процес старіння можна запустити в зворотному напрямку. На жаль, ні.

Я чула, що іноді виконується масаж внутрішніх органів.

Так, є таке. Загалом, цей метод схожий на медичну пальпацію, коли лікар на дотик, за реакціями пацієнта, діагностує хворобу. А масаж внутрішніх органів відбувається завдяки тому, що ці натискання дещо глибші, ніж при діагностиці. Для цієї процедури теж є багато протипоказань, наприклад — камені в жовчному міхурі та протоках.

А як щодо масажу шлунку?

Доволі легко. Найпростіший варіант — класичний. Кладемо долоню на зону пупка і водимо нею, злегка натискаючи, за годинниковою стрілкою. Це покращує перистальтику кишкового тракту, виводить різні шлаки, екскременти тощо. Але, знов таки, є протипоказання при ерозійних процесах. Якщо підсилити кровообіг, може відкритися виразка. Тобто, принцип медицини номер один: “Не нашкодь!”, його завжди треба дотримуватися.

Існують також екзотичні види масажу…

Так, наприклад, масаж гуа-ша. Спеціальним шкребком, зробленим зі слонової кістки або окремих порід каменю, знімають тонесенький шар шкіри. Робиться це у строго визначеному напрямку, але то доволі травматичний вид масажу. Не кожному він підходить. Спина потім тривалий час заживає.

Ще дуже важливо, з якого матеріалу зроблено масажний інструмент. Одна річ доторкатися дерев’яним, а інша — кам’яним. Відчуття на шкірі будуть абсолютно різні.

Або, якщо ми робимо масаж бамбуковими паличками, то вони мають бути саме бамбукові, а не, скажімо, дубові. Бамбук — легкий інструмент. Якщо робити те саме дубовим, тіло перетвориться на один суцільний синець. Але це — нонсенс.

Синці після професійного масажу не повинні з’являтися, навіть, якщо цей масаж — антицелюлітний.

Виняток становить масаж вакуумними банками. Його застосовують спортсменам, щоб спрямувати ресурси організму на відновлення певних ділянок тіла.

Є усілякі шаманські практики, які швидше нагадують театральну постановку. Втім, оскільки на них є попит, то є й пропозиція. Можливо, шкоди від них немає, але й користі не багато.

Екзотичних видів масажу існує безліч. Часто це просто шарлатанські практики, після яких людям доводиться звертатися за допомогою до лікарів. Я маю на увазі всіляких костоправів без спеціальної медичної освіти. Часто вони, без попереднього розігріву м’язів, вправляють хребет. Простукують молотком або кулаком ділянки спини через власну долоню. Наслідки можуть бути дуже серйозні.

Масажиста треба обирати прискіпливо та обачно, щоб потім не шкодувати про заподіяну шкоду здоров’ю.

Чи правда, що існує понад сто видів масажу?

Технік багато, але я не знаю нікого, хто б використовував цілу сотню. На скільки мені відомо, є двадцять три основні школи масажу. Решта — комбінації цих шкіл.

І як це все можна запам’ятати?

Зазвичай, ми вивчаємо техніки, а використовуємо з них окремі прийоми, які вважаємо ефективними. Кожен орієнтується на свою спеціалізацію. Якщо ти працюєш із спортсменами, то береш у свою “скарбничку” те, чим відновлюєш їхній фізичний стан. Такий спеціаліст не морочиться з роботою через енергетичні канали. А хтось, навпаки, не застосовує класичні прийомі, орієнтується на східні системи: тайську, в’єтнамську, китайську, японську.

Між цими східними системами є різниця? Яка?

Відмінності є, але не великі. Спільне між ними те, що всі вони ґрунтуються на енергетичній системі людини.

Втім, на сьогодні цей термін не має якоїсь серйозної науково-доказової бази. Східна медицина ще дуже мало вивчена західними методами. Кілька місяців тому я читав про спілкування Далай-Лами із вченими-нейробіологами і спеціалістами з квантової фізики. Коли вони популярно пояснювали йому сучасні наукові концепції, то Далай-Лама говорив, що про те саме йдеться в священних тибетських книгах.

Сьогодні ми можемо стверджувати ефективність давніх східних технік масажу, бо люди мають результат. Як саме це діє фізично і чому воно діє, залишається питанням для сучасних науковців. Наука базується на дослідженнях, результати яких мають бути доведені. Треба створювати різні піддослідні та контрольні групи, існує ще ціла низка різних умов. Наразі, такі експерименти провести надзвичайно складно.

Згідно концепції східної медицини, енергетична система людини є так само реальною, як кровоносна, нервова, лімфатична, м’язова, кісткова. Її неможливо помацати чи побачити очима, але вона існує, впливає на духовний і душевний стан людини. 

Рух у енергетичній системи ми відчуваємо як прилив або нестачу сил, як тепло. Ця система, умовно, складається з “меридіанів” та точок на тілі людини. Дуже віддалено ми можемо порівняти енергетичну систему з кровоносною: є канали, резервуари тощо.

Представники східної медицини, шляхом спостережень та експериментів, протягом багатьох тисячоліть робили висновки про те, яка точка на що впливає. На долонях, стопах та вухах є точки-проєкції всіх внутрішніх органів. Відповідно, впливаючи масажем на ці точки, ми впливаємо і на самі органи. І це вже підтверджено сучасними дослідженнями.

Якщо ж говорити про відмінності в системах, тайська пропонує впливати натисканнями вздовж основних енергетичних меридіанів, китайська — дуже точно і локально, на окремих ділянках, із специфічною періодичністю. Японська теж має свої особливості, які неспеціалісту пояснити складно. Японці та китайці широко використовують голкотерапію.

Ви теж цим займаєтеся?

Ще ні. Можливо, колись буду опановувати цей напрям, але навчатися треба у хороших майстрів. На пострадянському просторі їх одиниці.

Ви постійно десь навчаєтеся: на семінарах, тренінгах?

Авжеж, це “дорога на все життя”. Річ у тім, що в сферах, котрі я собі обрав — масаж і психологія — навчатися треба постійно. Доводиться вивчати нові техніки масажу, перебирати прийоми інших фахівців.

Цієї справи можна вчитися дуже довго, спочатку — в колег, а потім — навчаючи інших. Бо коли ти навчаєш когось, то сам глибше розумієш свою професію.

В такому разі, розкажіть про свій викладацький досвід в Українському гуманітарному інституті.

Мене порекомендувала колега Олена Білоусова, котра давно і успішно викладає масаж. Вона — практик, співпрацює з кількома навчальними закладами, її цінують та дослухаються. Кілька місяців тому вона повідомила, що Українському гуманітарному інституту тимчасово потрібен спеціаліст з масажу, котрий має практичний досвід. За навчальною програмою, студентам дали багато теорії з масажу, анатомії тощо. Потребували когось, хто міг би теоретичні знання наочно продемонструвати. Група чоловіча, відповідно, шукали чоловіка-викладача.

Олена запитала чи хотів би я поділитися знаннями з іншими. Було цікаво, я погодився. Далі мала місце попередня телефонна розмова із керівником навчального відділу Українського гуманітарного інституту Валентиною Куриляк. У підсумку, мене запросили приїхати до інституту. На той час я працював неподалік Києва, у наркологічному центрі “Свобода”, тому з радістю вирушив до міста Буча в Український гуманітарний інститут.

Насамперед, мене вразило місце і як там все прекрасно обладнано. Сам інститут створено за західним зразком. Це щось на кшталт академічного містечка, з навчальними корпусами, гуртожитками, зонами відпочинку та спортивними майданчиками. Скрізь дуже чисто, навколо — парк. Усе зроблено з душею, як то кажуть, “для людей”.

І люди, котрі там навчаються та працюють — унікальні. Надзвичайно високий рівень культури. Спілкуються між собою на інтелектуальні теми та займаються спортом.

Першого дня я вийшов увечері прогулятися і оглянути територію. Вразила загальна піднесена атмосфера. На одній із лавок сиділи дівчата й задушевно співали. Відчувалося, що роблять це професійно і їм подобається. Було вже запізно, навчання давно скінчилися, але з однієї аудиторії у парк долинала музика: якась дівчина самовіддано і експресивно грала на роялі.

Більшість студентів — адвентисти. На території закладу ніхто не палить цигарок, не вживає спиртного чи наркотиків. Загалом, дуже позитивні та приємні люди, котрі добре зустріли, допомогли зорієнтуватися. Здивувало, що вони не вживають кави, чорного чаю та м’яса, але їм то не заважає радіти життю. Ці кілька днів, котрі я там провів, були цікавою сторінкою в моєму пізнанні світу.

Щодо організації навчального процесу, все було просто ідеально. Я був приголомшений. У класі приготували абсолютно все необхідне обладнання та засоби. Набори масел. Навіть банку з медом для медового масажу.

Студентських груп було дві. Перша складалася з абсолютних новачків, котрі щойно отримали теоретичну базу, але не мали справи з людським тілом. Ми опрацьовували ази: показував підходи до клієнта, з чого починати роботу, як виконувати нескладні мануальні техніки.

У другу групу зібрали практикуючих масажистів, котрі вже мають певний досвід, але приїхали підвищити кваліфікацію. Я спершу хвилювався: як то буде, чи сприймуть вони мене належно… Але всі були дуже зацікавлені в роботі. Їм показував глибокі техніки, пояснював нюанси, відкривав секрети з власного досвіду. Ми працювали допізна, одного разу не помітили, що затрималися в авдиторії довше, ніж мали б, на цілих півтори години. Довелося терміново йти по своїх кімнатах і вкладатися спати, бо наступного дня вранці починалися заняття.

Я дуже хотів би продовження цього досвіду в наступному семестрі, але це залежатиме від письмових відгуків моїх студентів. В Українському гуманітарному інституті є цікава система оцінки роботи. Студенти заповнюють анкети, в яких діляться враженнями від занять.

Я так зрозуміла, що навчання є Вашим способом життя. Яку масажну дисципліну почнете освоювати наступною?

Можливо, тейпування. Тейпи — спеціальні клейкі стрічки, що розтягуються. Їх використовують у якості додатку до масажу, ліплять на проблемні зони. Наприклад, на місця розтяжок на шкірі, на травмовані ділянки м’язів. Тейпи застосовують, замість еластичних бинтів і бандажу, більшість спортсменів. Це — дуже сучасно.

Запитання — Вікторія Березка

image_pdfimage_print

Святе Писання
Святе Писання, що складається зі Старого та Нового Завітів, є Словом Божим письмово переданим по Божественному натхненню через святих людей Божих, які виголошували й писали його по спонуканню Святого Духа. За допомогою цього Слова Бог передав людству необхідні для спасіння знання. Біблія має безперечний авторитет і представляє непогрішиме відкриття Його волі. Вона є мірилом характеру і критерієм досвіду, вичерпним викладом доктрин і достовірним повідомленням про дії Бога в історії нашого світу.
Пс. 118:105; Прип. 30:5, 6; Іс. 8:20; Ів. 17:17; 1 Фес. 2:13; 2 Тим. 3:16, 17; Євр. 4:12;
2 Пет. 1:20, 21
Трійця
Бог єдиний. Отець, Син і Святий Дух – єдність трьох довічних Особистостей. Бог безсмертний, всемогутній, всезнаючий, всюдисущий та понад усе. Він безмежний і вище людського розуміння, однак Його можна пізнати за допомого Його відкриття про Самого Себе. Бог, Який є любов, навіки гідний поклоніння, честі і служіння всього творіння.
Бут. 1:26; Повт. 6:4; Іс. 6:8; Мф. 28:19; Ів. 3:16; 2 Кор. 1:21, 22; 13:14; Єф. 4:4-6;
1 Пет. 1:2
Бог Отець
Бог Вічний Отець є Творець, Першопричина, Вседержитель і Незалежний Правитель всього творіння.

Він справедливий і святий, милостивий і добрий, повільний на гнів і сповнений постійної любові та вірності.

Якості та сили, що проявилися в Сині та Святому Дусі також є якостями та силами Отця.
Бут. 1:1; Повт. 4:35; Пс. 109:1, 4; Ів. 3:16; 14:9; 1 Кор. 15:28; 1 Тим. 1:17; 1 Ів. 4:8; Об'яв. 4:11
Бог Син
Бог Вічний Син з’явився втіленим в Ісусі Христі. Через Нього все було створено, дякуючи Йому був відкритий характер Бога, завдяки Йому здійснилося спасіння людства і через Нього відбувається суд над нашим світом. Будучи навіки істинним Богом, Він став також справжньою людиною, Ісусом Христом. Він був зачатий Святим Духом і народжений дівою Марією. Він жив і переносив спокуси як людина, проте явив Собою досконалий приклад праведності і любові Божої. Вчинені Ним чудеса були проявом сили Божої і свідченням того, що Він був дійсно Богом – обіцяним Месією. Він добровільно постраждав і помер на хресті за наші гріхи, зайнявши наше місце. Воскрешений з мертвих, Він вознісся на небо, щоб заради нас здійснювати служіння в небесному святилищі. Він знову прийде в цей світ у славі для остаточного визволення Свого народу і для того, щоб відновити все знову.
Іс. 53:4-6; Дан. 9:25-27; Лк. 1:35; Ів. 1:1-3, 14; 5:22; 10:30; 14:1-3, 9, 13; Рим. 6:23;
1 Кор. 15:3, 4; 2 Кор. 3:18; 5:17-19; Флп. 2:5-11; Кол. 1:15-19; Євр. 2:9-18; 8:1, 2
Бог Дух Святий
Бог Вічний Дух Святий діяв разом з Отцем і Сином при створенні, втіленні та спокуті. Він – така ж Особистість, як Отець і Син. Він надихав письменників Біблії. Він наповнив силою життя Христа. Він привертає і переконує людей; і тих, хто відгукується, Він оновлює і відтворює в них образ Божий. Посланий Отцем і Сином, щоб завжди бути з Його дітьми, Він наділяє Церкву духовними дарами, дає їй силу в її свідоцтві про Христа і в згоді зі Святим Писанням наставляє її на всяку істину.
Бут. 1:1, 2; 2 Цар. 23:2; Пс. 50:12; Іс. 61:1; Лк. 1:35; 4:18; Ів. 14:16-18, 26; 15:26;
16:7-13; Дії 1:8; 5:3; 10:38; Рим. 5:5; 1 Кор. 12:7-11; 2 Кор. 3:18; 2 Пет. 1:21
Створення світу
Бог в Писанні достовірно представив хронологію Своєї творчої діяльності. Протягом недавніх шести днів творіння Господь створив «небо і землю, море і все, що в них», а сьомого дня «спочив». Таким чином, Господь встановив Суботу як вічний пам’ятник Його праці, здійсненої і завершеної протягом шести буквальних днів, які разом з Суботою утворили той тиждень, що нам відомий сьогодні. Перші чоловік і жінка були створені за образом Божим, як вінець творіння, отримавши право володіння світом і обов’язок піклуватися про нього. Світ, при завершенні свого створення, як сказано в Біблії, був «вельми добрий», і його досконалість проголошувала славу Божу.
Бут. 1-2, 5, 11; Вих. 20:8-11; Пс. 18:2-7; 32:6, 9; 103; Іс. 45:12; Дії. 17:24; Кол. 1:16; Євр. 1:2; 11:3; Об'яв. 10:6; 14:7
Природа людини
Чоловік і жінка були створені за образом і подобою Божою як істоти, наділені індивідуальністю, силою і свободою мислити і діяти. Людина, за задумом Божим, – це нерозривна єдність тіла, душі і духу. Але хоча люди і були створені як вільні істоти, їх життя залежало від Бога. Однак, не послухавши Бога, наші прабатьки таким чином відмовилися визнати свою залежність від Нього і втратили своє високе положення. Образ Божий в них спотворився, і вони стали схильні до смерті. Їхні нащадки успадковують гріховну природу з усіма витікаючими з цього наслідками. Вони народжуються зі слабкостями і схильностями до зла. Але Бог у Христі примирив із Собою світ і Духом Своїм відновлює в смертних, що каються образ Творця. Створені для слави Божої, ми покликані любити Його, один одного і світ, що оточує нас.
Бут. 1:26-28; 2:7, 15; 3; Пс. 8:5-9; 50:6, 11; 57:4; Єрем. 17:9; Дії. 17:24-28; Рим. 5:12-17; 2 Кор. 5:19, 20; Єф. 2:3; 1 Фес. 5:23; 1 Ів. 3:4; 4:7, 8, 11, 20
Велика боротьба
Все людство залучено в велику боротьбу між Христом і сатаною. Вона розпочалась на небі в зв’язку з тим, що був поставлений під сумнів характер Бога, Його закон і справедливість Божого правління у всесвіті. Один зі створених ангелів, наділений свободою вибору, в своєму самозвеличенні став сатаною, противником Бога. Це призвело до повстання частини ангелів. Сатана викликав дух спротиву Богові в нашому світі, коли втягнув Адама і Єву в гріх. В результаті цього гріха, скоєного людьми, образ Божий став спотвореним в людстві. З цієї ж причини створений світ втратив свій порядок і був спустошений під час всесвітнього потопу, про що свідчить представлена ​​в Бут. 1-11 хронологія. На очах у всього творіння цей світ перетворився на арену світової боротьби, в результаті якої люблячий Бог буде затверджений в Своїх правах. Христос посилає Святого Духа і вірних ангелів, щоб вони допомагали народу Божому в цій великій боротьбі, направляли, захищали і зміцнювали його на шляху, що веде до спасіння.
Бут. 3; 6-8; Йов 1:6-12; Іс. 14:12-14; Єзек. 28:12-18; Рим. 1:19-32; 3:4; 5:12-21; 8:19-22; 1 Кор. 4:9; Євр. 1:14; 1 Петр. 5:8; 2 Петр. 3:6; Об'яв. 12:4-9
Життя, смерть і воскресіння Христа
Життя Христа проходило в досконалому послузі волі Божій. Його страждання, смерть і воскресіння – це єдино можливий шлях спокути скоєних людьми гріхів. Кожен, що приймає вірою це примирення з Богом, має вічне життя. Все творіння може краще осягнути нескінченну і святу любов Творця. Це досконале примирення виправдовує справедливість Божого Закону і милосердя характеру Творця. Так відбувається засудження наших гріхів і забезпечується наше прощення. Смерть Христа є замісною, спокутною, примиряючою і перетворюючою. Воскресіння Христа у плоті є знаком перемоги Бога над силами зла, і для приймаючих це примирення, служить свідченням їхньої перемоги над гріхом і смертю. Воскресіння проголошує панування Ісуса Христа, перед Яким схилиться кожне коліно на небі і на землі.
Бут. 3:15; Пс. 22:1; Іс. 53; Ів. 3:16; 14:30; Рим. 1:4; 3:25; 4:25; 8:3, 4; 1 Кор. 15:3, 4,
20-22; 2 Кор. 5:14, 15, 19-21; Флп. 2:6-11; Кол. 2:15; 1 Петр. 2:21, 22; 1 Ів. 2:2; 4:10
Спасіння у Христі
За нескінченної любові і милості Бог учинив так, що Христос, який не знав гріха, став гріхом заради нас, щоб в Ньому ми стали праведними перед Богом. Під впливом Святого Духа ми усвідомлюємо нашу потребу в Спасителі, визнаємо нашу гріховність, каємося в наших злочинах і вірою приймаємо Ісуса як Спасителя і Господа, як Того, Хто зайняв наше місце на хресті і залишив нам приклад. Ця спасаюча віра приходить до нас від Божественної сили Його Слова і є даром Божої благодаті. Завдяки Христу Бог виправдовує і приймає нас як Своїх синів та дочок і позбавляє від панування гріха. Дія Духа Святого створює в нас відродження і освячення. Дух оновлює наш розум, записує в наших серцях Божий закон любові і дає нам силу жити святим життям. Перебуваючи в Ньому, ми стаємо причасниками Божественної природи і отримуємо впевненість у спасінні як тепер, так і на суді.
Бут. 3:15; Іс. 45:22; 53; Єрем. 31:31-34; Єзек. 33:11; 36:25-27; Авв. 2:4; Мк. 9:23, 24; Ів. 3:3-8, 16; 16:8; Рим. 3:21-26; 8:1-4, 14-17; 5:6-10; 10:17; 12:2; 2 Кор. 5:17-21; Гал. 1:4; 3:13, 14, 26; 4:4-7; Єф. 2:4-10; Кол. 1:13, 14; Тит 3:3-7; Євр. 8:7-12; 1 Пет. 1:23; 2:21, 22; 2 Пет. 1:3, 4; Об'яв. 13:8
Зростання у Христі
Прийнявши смерть на хресті, Ісус здобув перемогу над силами зла. Він, Який переміг злих духів під час Свого земного служіння, зруйнував їх владу і зробив неминучою їх остаточну загибель. Перемога Ісуса забезпечує і нам перемогу над цими силами, які все ще прагнуть управляти нами, в той час як ми ходимо перед Ним в мирі, радості і впевненості в любові Божої. Зараз Святий Дух перебуває в нас і наділяє нас силою. В постійної прихильності Ісусу, нашому Спасителю і Господу, ми звільнені від тягаря минулих вчинків. Ми більше не перебуваємо в темряві, страху перед силами зла, невігластві та безцільності, які супроводжували наше колишнє життя. Здобувши цю нову свободу в Христі, ми покликані розвинути свій характер в подобі Його характеру, спілкуючись з Ним щодня в молитві, насичуючись Його Словом, розмірковуючи над Ним і Його Промислом, віддаючи Йому хвалу, збираючись на спільні богослужіння та беручи участь в здійсненні місії Церкви. Ми також покликані наслідувати приклад Христа, здійснюючи співчутливе служіння заради задоволення фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних і духовних потреб людей. Коли ми віддаємо нашу любов оточуючим і свідчимо про спасіння в Христі, постійна присутність Божа через Духа Святого перетворює кожну хвилину нашого життя і кожну справу в духовний досвід.
1 Пар. 29:11; Пс. 1:1, 2; 22:4; 76:12, 13; Мф. 20:25-28; 25; 1:31-46; Лк. 10:17-20; Ів. 20:21; Рим. 8:38, 39; 2 Кор. 3:17, 18; Гал. 5:22-25; Єф. 5:19, 20; 6:12-18; Флп. 3:7-14; Кол. 1:13, 14; 2:6, 14, 15; 1 Фес. 5:16-18, 23; Євр. 10:25; Як. 1:27; 2 Пет. 2:9; 3:18; 1 Ів. 4:4
Церква
Церква є спільнота віруючих, які визнають Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем. Як і народ Божий в старозавітні часи, ми покликані зі світу, ми об’єднуємося для богослужіння, для спілкування, для вивчення Слова Божого, для святкування Вечері Господньої, для служіння всьому людству і для проголошення Благої вісті в усьому світі. Свою духовну владу Церква отримала безпосередньо від Христа, Який є втілене Слово, відкрите в Писанні. Церква – це Божа родина, і члени її, усиновлені Богом, живуть на підставі укладеного з Ним нового завіту. Церква – це тіло Христове, суспільство людей, об’єднаних вірою, і глава цього тіла Сам Христос. Церква – це наречена, заради якої Христос помер, щоб освятити і очистити її. При Його урочистому поверненні вона постане перед Ним як славна Церква, яка зберегла вірність в усі віки, відкуплена Його кров’ю та не має ні плями, ні вади – свята і бездоганна.
Бут. 12:1-3; Вих. 19:3-7; Мф. 16:13-20; 18:18; 28:19, 20; Дії. 2:38-42; 7:38; 1 Кор. 1:2;
Єф. 1:22, 23; 2:19-22; 3:8-11; 5:23-27; Кол. 1:17, 18; 1 Пет. 2:9
Церква Останку та її місія
Вселенська Церква складається з тих, хто істинно вірить в Христа. Але в останні дні, під час загального боговідступництва, Бог покликав Церкву Останку до дотримання заповідей Божих і збереження віри в Ісуса. Церква Останку проголошує настання години суду, сповіщає спасіння через Христа і проповідує наближення Його Другого пришестя.

Ця місія проголошення істини символічно представлена трьома ангелами в 14 розділі книги Об’явлення. За часом ця місія збігається з судом, який відбувається на небесах, і результатом її є покаяння і виправлення людей. Кожен віруючий покликаний особисто брати участь в цьому загальному свідоцтві.
Дан. 7:9-14; Іс. 1:9; 11:11; Єрем. 23:3; Мих. 2:12; 2 Кор. 5:10; 1 Пет. 1:16-19; 4:17; 2 Пет. 3:10-14; Юд. 3, 14; Об'яв. 12:17; 14:6-12; 18:1-4
Єдність в Тілі Христовому
Церква – це єдине Тіло послідовників Христа, покликаних із всякого народу, племені та язика. В Христі ми стаємо новим творінням. Серед нас не повинно бути відмінності незалежно від раси, культури, освіти, національності, статі, соціального і майнового стану. Ми всі рівні в Христі, Який за допомогою єдиного Духа об’єднав нас між собою і привернув до Себе. Ми повинні служити і приймати служіння неупереджено і з чистим серцем.
Завдяки відкриттю, яке нам дав Ісус Христос у Святому Письмі, ми маємо одну і ту ж віру і надію, одне і те ж прагнення служити всьому людству. Джерелом такої єдності є триєдиний Бог, Який прийняв нас як Своїх дітей.
Пс. 132:1; Мф. 28:19, 20; Ів. 17:20-23; Дії. 17:26, 27; Рим. 12:4, 5; 1 Кор. 12:12-14;
2 Кор. 5:16, 17; Гал. 3:27-29; Єф. 2:13-16; 4:3-6, 11-16; Кол. 3:10-15
Хрещення
Хрещення – це Боже повеління, за допомогою якого ми сповідуємо свою віру в смерть і воскресіння Ісуса Христа, а також свідчимо, що ми померли для гріха і тепер прагнемо до оновленого життя. Таким чином, ми визнаємо Христа Господом і Спасителем і стаємо частиною Його народу після прийняття в члени Його Церкви. Хрещення – це символ нашої єдності з Христом, прощення гріхів і прийняття Духа Святого.

Хрещення здійснюється зануренням у воду, і до нього допускаються ті, хто має віру в Ісуса і засвідчив про каяття в гріхах. Хрещенню передують вивчення Святого Писання і прийняття його вчення.
Мф. 28:19, 20; Дії. 2:38; 16:30-33; 22:16; Рим. 6:1-6; Гал. 3:27; Кол. 2:12, 13
Вечеря Господня
Вечеря Господня – це спільне прийняття символів тіла і крові Ісуса як наочне підтвердження віри в Нього, нашого Господа і Спасителя. При здійсненні цього обряду присутній Сам Христос, який спілкується зі Своїм народом і зміцнює його сили. Беручи участь у Вечері, ми з радістю сповіщаємо спокутну смерть Господа і Його повернення у славі. Готуючись до Вечері, віруючі досліджують своє серце, сповідують свої гріхи і каються в них. Перед прийняттям символів відбувається служіння ногоомиття, встановлене нашим Божественним Учителем як символ оновлення, очищення і як вираз готовності служити одне одному в християнському смиренні, а також для того, щоб сприяти об’єднанню сердець в любові. Служіння Вечері відкрито для участі в ньому всіх віруючих християн.
Мф. 26:17-30; Ів. 6:48-63; 13:1-17; 1 Кор. 10:16, 17; 11:23-30; Об'яв. 3:20
Духовні дари та духовне служіння
Впродовж всіх віків Бог наділяв усіх членів Своєї Церкви духовними дарами, які кожен повинен використовувати на благо Церкви і людства. Цими дарами Святий Дух наділяє кожного члена Церкви по Своїй волі. Таким чином, Церква стає здатною виконати дане їй Богом призначення. Відповідно до Писання, до духовних дарів відносяться віра, дар зцілення, дар пророцтва, дар проповіді, учительський дар, дар управління, дар примирення, дар співчуття, дар милосердя та самовідданого служіння ближнім з метою підтримати і підбадьорити їх.

Деякі члени Церкви покликані Богом і наділені дарами Святого Духа, щоб працювати в Церкві як пастори, євангелисти і вчителі. Їх робота особливо необхідна для підготовки членів Церкви до служіння, для досягнення Церквою духовної зрілості і для забезпечення єдності у вірі і пізнанні Бога. Коли члени Церкви використовують ці духовні дари як вірні служителі всілякої Божої благодаті, Церква захищена від руйнівного впливу єретичних вчень, зростає в Бозі та зміцнюється у вірі і любові.
Дії. 6:1-7; Рим. 12:4-8; 1 Кор. 12:7-11, 27, 28; Єф. 4:8, 11-16; 1 Тим. 3:1-13; 1 Пет. 4:10, 11
Дар пророцтва
Святе Писання свідчить, що пророцтво – один з дарів Святого Духа. Цей дар є відмінною ознакою Церкви Остатку, і ми віримо, що він проявився в служінні Еллен Уайт.

Її праці являються пророчим авторитетом і служать для Церкви потіхою, керівництвом, настановою і викриттям. В цих працях також чітко визначено, що Біблія є мірилом для будь-якого вчення і досвіду.
Мф. 26:17-30; Ів. 6:48-63; 13:1-17; 1 Кор. 10:16, 17; 11:23-30; Об'яв. 3:20
Закон Божий
Великі принципи Закону Божого викладені в Десяти Заповідях і явлені в житті Ісуса Христа. В них відображена Божа любов, Його воля і наміри в питаннях поведінки людини і її взаємин з Богом і ближніми. Вони обов’язкові для людей всіх часів. Ці постанови лежать в основі Божого завіту з Його народом. Це вище мірило праведності на суді Божому. Завдяки впливу Духа Святого заповіді призводять до пізнання гріха і пробуджують усвідомлення потреби в Спасителі. Спасіння – це дар благодаті, його неможливо заслужити ділами, але спасенна людина слухняна заповідям. У цій слухняності вдосконалюється християнський характер, і її результатом буде мир з Богом. Вона говорить про любов до Господа і нашу турботу про ближніх. Послух через віру доводить, що Христос має силу перетворити наше життя, і служить справі благовістя.
Вих. 20:1-17; Повт. 28:1-14; Пс. 18:8-15; 39:8, 9; Мф. 5:17-20; 22:36-40; Ів. 14:15; 15:7-10; Рим. 8:3, 4; Єф. 2:8-10; Євр. 8:8-10; 1 Ів. 2:3; 5:3; Об'яв. 12:17; 14:12
Субота
Блаженний Творець після шести днів творіння світу спочивав в сьомий день і встановив суботній спокій для всіх людей як пам’ятник творіння. Четверта заповідь незмінного Закону Божого вимагає дотримання сьомого дня, суботи, як дня спокою, дня особливого поклоніння і служіння відповідно до вчення і прикладу Ісуса Христа – Господа суботи.

Субота – це день радісного спілкування з Богом і один з одним. Це символ нашого спасіння у Христі, знак нашого освячення, нашої вірності та передчуття нашого вічного майбутнього життя в Царстві Божому. Субота – це постійний Божий символ вічного завіту між Ним і Його народом. Радісне проведення цього святого часу від вечора до вечора, від заходу до заходу є урочистий спогад звершеного Богом творіння і викуплення.
Бут. 2:1-3; Вих. 20:8-11; 31:13-17; Лев. 23:32; Повт. 5:12-15; Іс. 56:5, 6; 58:13, 14;
Єз. 20:12, 20; Мф. 12:1-12; Мк. 1:32; Лк. 4:16; Євр. 4:1-11
Смерть і воскресіння
Відплата за гріх – смерть. Але Бог, єдиний, що має безсмертя, дарує вічне життя Своїм викупленим. До дня Другого пришестя смерть для всіх людей – це стан небуття.

Коли ж Христос – Життя наше – з’явиться, то воскреслі та ті, що залишилися живими, праведники відтвореними і прославленими будуть піднесені назустріч своєму Господу. Друге воскресіння, воскресіння нечестивих, відбудеться тисячу років потому.
Йов 19:25-27; Пс. 145:3, 4; Еккл. 9:5, 6, 10; Дан. 12:2, 13; Іс. 25:8; Ів. 5:28, 29; 11:11-14; Рим. 6:23; 16; 1 Кор. 15:51-54; Кол. 3:4; 1 Фес. 4:13-17; 1 Тим. 6:15; Об'яв. 20:1-10
Тисячолітнє Царство та знищення гріха
Тисячолітнє Царство – це проміжний період між першим і другим воскресіннями, коли Христос і Його викуплені святі знаходяться на небі. Протягом цього часу відбувається суд над тими, хто помер, не розкаявшись у своїх гріхах. На землі в цей час не буде жодної живої людини, але буде тільки сатана зі своїми ангелами. Після закінчення цього тисячолітнього періоду Христос зі Своїми святими і Святе Місто зійдуть на землю. Тоді будуть воскрешені і всі нечестиві, які під проводом сатани і його ангелів підуть війною на Боже Місто і зберуться навколо Нього. Але зійде від Бога вогонь, який знищить це воїнство і очистить землю. Таким чином, гріх і грішники назавжди зникнуть з всесвіту.
Єр. 4:23-26; Єз. 28:18, 19; Мал. 4:1; 1 Кор. 6:2, 3; Об'яв. 20; 21:1-5
Нова Земля
На Новій Землі, де пануватиме праведність, Бог влаштує вічну оселю для викуплених. Серед створеної Ним досконалої природи вони будуть вічно жити в радості і любові, зростаючи в пізнанні Бога і Його творіння. Сам Господь буде там жити разом зі Своїм народом, і ніколи вже не буде ні страждань, ні смерті.

Велика боротьба закінчиться, а з її закінченням назавжди зникне гріх. Усе, що існує – жива і нежива природа – буде свідчити, що Бог є любов, і Він буде панувати на віки віків. Амінь.
Іс. 35; 65:17-25; Мф. 5:5; 2 Пет. 3:13; Об'яв. 11:15; 21:1-7; 22:1-5
Довірене управління
Ми – управителі Божі. Він довірив нам мудро розпоряджатися часом і можливостями, здібностями і майном, благословеннями землі і її дарами. Ми відповідальні перед Богом за правильне використання всіх цих дарів. Наше визнання Бога Владикою всього ми висловлюємо у вірному служінні Йому і ближнім, а також в добровільному
Бут. 1:26-28; 2:15; 1 Пар. 29:14; Агг. 1:3-11; Мал. 3:8-12; Мф. 23:23; Рим. 15:26, 27;
1 Кор. 9:9-14; 2 Кор. 8:1-15; 9:7
поверненні десятини і пожертвувань для проголошення Євангелія і для підтримки і зростання Його Церкви. Бог надав нам особливу честь, давши нам право розпоряджатися всім довіреним, щоб виховати нас в любові і привести до перемоги над егоїзмом і жадібністю. Управителі Божі відчувають радість, коли в результаті їх вірності інші люди отримують благословення.
Довірене управління
Ми покликані бути благочестивими людьми, чиї думки, почуття і дії знаходяться у відповідності з біблійними принципами у всіх аспектах особистого та суспільного життя. Щоб дати можливість Святому Духу відтворити в нас характер нашого Господа, ми прагнемо лише до того, що може принести в нашому житті християнську чистоту, здоров’я і радість. Це означає, що наші задоволення і розваги повинні відповідати високим критеріям християнського смаку і краси. Визнаючи наявність особливостей у різних культурах, ми, проте, вважаємо, що наш одяг має бути простим, скромним і охайним, відповідний тим, чия справжня краса полягає не в зовнішніх прикрасах, а в нетлінні лагідного й спокійного духу. Це також означає, що оскільки наші тіла є храмом Святого Духа, ми не повинні нехтувати турботою про них. Нам необхідні фізичні вправи, відпочинок і, по можливості, здорова їжа. Ми повинні утримуватися від нечистої їжі, зазначеної в Писанні. Так як вживання алкогольних напоїв, тютюну, наркотиків і зловживання ліками шкодять нашому організму, нам слід і від цього утримуватися. Нам потрібно прагнути тільки до того, що допоможе нам привести наші думки і все наше єство в послух Христові, Який бажає, щоб ми були здорові, радісні і щасливі.
Бут. 7:2; Вих. 20:15; Лев. 11:1-47; Пс. 105:3; Рим. 12:1, 2; 1 Кор. 6:19, 20; 10:31;
2 Кор. 6:14-7:1; 10:5; Єф. 5:1-21; Флп. 2:4; 4:8; 1 Тим. 2:9, 10; Тит. 2:11, 12; 1 Пет. 3:1-4;
1 Ів. 2:6; 3 Ів. 2
Шлюб та сім'я
Шлюб, спочатку встановлений Богом в Едемі, є, згідно з вченням Христа, довічним союзом чоловіка і жінки для спільного життя і любові. Шлюб повинен укладатися лише між чоловіком і жінкою, які поділяють спільну віру. Укладаючи шлюб, християни покладають на себе зобов’язання не тільки один перед одним, а й перед Богом. Взаємна любов, повага, увага і відповідальність є основою християнських шлюбних відносин, відображаючи любов, святість, близькість і міцність відносин між Христом і Його Церквою. Щодо розлучення Христос сказав: «Хто дружину відпустить свою, крім провини перелюбу, … і хто візьме шлюб з розлученою, той чинить перелюб». Хоча життя деяких сімей може виявитися далеко не ідеальним, чоловік і жінка, що повністю присвячують себе в шлюбі один одному у Христі, можуть досягти тісного єднання в любові, якщо вони довіряються керівництву Духа і повчанням Церкви. Бог благословляє сім’ю і бажає, щоб всі в ній допомагали один одному в досягненні духовної зрілості. Прагнення до згуртованості сім’ї – один з характерних ознак заключної вестки Євангелія. Батьки повинні виховувати дітей в любові і послуху Господу. Своїм словом і особистим прикладом батьки повинні вчити дітей, що Христос – це люблячий, ніжний і турботливий Наставник, який хоче, щоб усі вони стали членами Його Церкви, членами сім’ї Божої, що включає в себе як самотніх, так і сімейних людей.
Бут. 2:18-25; Вих. 20:12; Повт. 6:5-9; Прип. 22:6; Мал. 4:5, 6; Мф. 5:31, 32; 19:3-9, 12;
Мк. 10:11, 12; Ів. 2:1-11; 1 Кор. 7:7, 10, 11; 2 Кор. 6:14; Єф. 5:21-33; 6:1-4
Служіння Христа в небесному святилищі
На небі знаходиться святилище, справжня скинія, що її збудував був Господь, а не людина. Там Христос заради нас звершує Своє заступницьке служіння. Його служіння дає кожному віруючому можливість спасіння через прийняття Його спокутної жертви, яку Він одного разу приніс на хресті за всіх нас. Після Свого вознесіння Він став нашим великим Первосвящеником і почав Своє заступницьке служіння, що символізувалося служінням первосвященика в Святій частині земного святилища. У 1844 році, після закінчення пророчого періоду в 2300 днів, розпочалася друга і остання частина Його спокутного служіння, що символізувалося служінням первосвященика в Святому Святих земного святилища. В цей час на небі розпочався слідчий суд – перша стадія остаточного знищення всіх гріхів, прообразом якої було очищення стародавнього єврейського святилища в День викуплення. У тому старозавітному служінні святилище символічно очищалося кров’ю жертовних тварин, небесне ж святилище очищається досконалою жертвою, якою є кров Ісуса. Мешканці неба завдяки слідчому суду бачать серед померлих на землі тих, хто спочив у Христі і тому гідний брати участь в першому воскресінні. На цьому суді також стає зрозуміло, хто з тих, що ще живуть на землі перебуває у Христі, дотримуючись Божих заповідей, вірячи в Ісуса, покладаючись на Нього в справі спасіння, і хто, отже, гідний життя в Його вічному Царстві. Цей суд підтверджує справедливість Бога, Який спасає тих, хто вірить в Ісуса. Суд проголошує, що ті, хто зберегли вірність Богу, увійдуть до Царства Небесного. Коли ж це служіння Христа завершиться, закінчиться і відведений для людей час випробування перед Другим пришестям.
Бут. 2:18-25; Вих. 20:12; Повт. 6:5-9; Прип. 22:6; Мал. 4:5, 6; Мф. 5:31, 32; 19:3-9, 12;
Мк. 10:11, 12; Ів. 2:1-11; 1 Кор. 7:7, 10, 11; 2 Кор. 6:14; Єф. 5:21-33; 6:1-4
Друге пришестя Христа
Друге пришестя Христа – це блаженне сподівання Церкви і величне завершення справи Божої на землі. Пришестя Спасителя буде буквальним, особистим, видимим і одночасним для всього світу. При Його поверненні праведники, що до цього часу померли, будуть воскрешені і одночасно з живими праведниками будуть прославлені і піднесені на небо. Безбожні ж в цей момент помруть. Майже повне виконання найважливіших пророцтв, що послідовно розкривають історію світу, свідчить про швидке пришестя Христа. Час цієї події не відкрито, і тому ми повинні бути готові до неї в будь-який момент.
Мф. 24; Мк. 13; Лк. 21; Ів. 14:1-3; Дії. 1:9-11; 1 Кор. 15:51-54; 1 Сол. 4:13-18; 5:1-6;
2 Сол. 1:7-10; 2:8; 2 Тим. 3:1-5; Тит. 2:13; Євр. 9:28; Об'яв. 1:7; 14:14-20; 19:11-21