Корупція формує у студентів негативний світогляд

Корупція формує у студентів негативний світогляд

Прокурор Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Олена Запорожець розповіла студентам про важливість антикорупційного середовища та поділилася власною думкою щодо становища України в контексті цього запитання. Захід проходив в Українському гуманітарному інституті, що на Київщині.

Наскільки імовірно, що Україна зможе побороти корупцію в найближчі п’ять років?

В залежності від того, як будуть конкретно співпрацювати антикорупційне бюро, НАБО і прокуратура. Якщо вони не дійдуть до визначеного консенсусу, то відповідно, що не скоро поборяться. Тому, якщо будуть спеціалісти, які конкретно візьмуть все в свої руки та будуть належним чином ставитися до своєї роботи, можна буде впоратись за п’ять років. Потрібно вольове рішення.

Що для цього потрібно зробити?

Законодавство до цього готове. Треба тільки призначити фахових осіб для управління органами, які вже створені.

Дуже часто говорять про те, що саме корупція стоїть на заваді вступу України в Євросоюз. На вашу думку це так?

Так. Європейська спільнота стоїть на позиції того, що поки в Україні не буде подолано корупцію вони до себе нас не приймуть.

В чому ви вбачаєте перевагу вишу, який позбавлений корупції?

Самі студенти виховуються в просторі того, що корупція – це негативне явище. Якщо особи будуть виховані в такому просторі, то в подальшому вони не будуть давати хабарі. А якщо особа не буде давати хабарі, то корупція сама по собі зникне.»

Чим шкідлива корупція для студентів?

Це формує в них неправильний світогляд. Якщо вона піде далі в життя з розумінням того, що корупція це добре, то в подальшому буде негативно впливати на процвітання нашого суспільства. Це є основною пухлиною, яка вражає наше суспільство. Конкретно, це як рак, який розповсюджується. Він виникає з основи та іде по всім головним місцям: освіта, медохорона здоров’я, правоохоронні органи. Якщо ці державні органи «погрузнуть», не буде кому боротися. В подальшому такого слова, як суспільство не існуватиме. Існуватиме лише зневага та недовіра людей до наших державних представників.

Євгеній Семеняк
Джерело: ugi.edu.ua

Поділитися