Сергій Гаврюк: “Біблія наголошує: здоров’я і духовність взаємопов’язані”

Пастор розповідає про свій досвід ведучого телепрограми “Діагноз: здоров’я”.
Розкажіть про передачу «Діагноз здоров’я».

Це передача, яка популяризує здоровий спосіб життя. Розповідає про різні захворювання. Ми запрошуємо різних спеціалістів, лікарів. Там є невеликий блок, коли ми ділимось рецептом приготування корисної їжі. 

На телеканалі «Надія» є кілька передач про здоров’я. Вони, напевно, чимось відрізняються між собою. Чим само ось ця відрізняється?

У цій передачі ми спробували поєднати грані здоров’я. Там є і лікар. Розказуємо телеглядачам, чому хвороби виникають, які існують наслідки, симптоми, які існують лікування, а також дати прості поради. 

Які найбільш популярні теми, які були підняті в цій передачі?

Найцікавішим є останній блок, коли ми готували страви, де мінімум жирів, де все більш-менш натуральне. Ми без крайнощів представляємо ці теми. Я особисто чув, як люди кажуть: «Я пам’ятаю той рецепт. Пам’ятаю, коли ви розказували. Оце було дуже гарно!». 

Зараз дуже багато інформації. Тому люди можуть заглиблюватися в цю інформацію. Але, коли вони бачать, як на їхніх очах усе готується – це запам’ятовується надовго. 

Це саме цікаве на мій погляд і на погляд глядачів, тих, з ким я спілкувався.

Кого з лікарів запрошуєте в цю програму? 

В залежності від теми. Ми запрошували якогось фахівця в цій області, щоб людина могла з свого боку як спеціаліст свій погляд, своє бачення передати глядачам. Яких знаходили, які шли на контакт, у яких прийшло на запис у студію, тих людей і запрошували.

Брали лікарів, брали магістрів громадської охорони здоров’я.

Брали профільного лікаря, щоб він міг зрозуміло і досконало розкрити цю тему. 

Можете навести кілька прізвищ? 

Валентина Шабранська була стоматологом. Людмила Барабаш розповідала про захворювання слухового апарату. Мирослава Луцька представляла тему про лікарські засоби: які обирати, які є складнощі. 

Якщо брати зв’язок теми здоров’я з духовністю, як це розкривається в цій передачі? 

Там немає класичної проповіді, щоб людині можна було чітко розказати: «Ось ви робите, ось таки наслідки». Але там десь одним-двома реченнями ми говорим про те, що захворювання серця Біблія говорить: «Більш за все борони своє серце, тому що в ньому є джерело життя». Такі якісь речі проговорювали, щоб показати, що є не скільки зв’язок між фізіологією і способом життя, наслідками захворювання, а Біблія ставить акцент на тому, що первинне здоров’я і духовність взаємопов’язані. 

Ми разом з режисером створювали всі ці речі. Тому що я як пастор і зі своєю середньою медичною освітою контролював все. Режисер писала сценарій і своє бачення вкладала. Щось змінювалось, редагувалось, в процесі запису ще щось змінювалось і тоді вже вийшло те, що ми маємо. 

Наведіть приклади рецептів з програми. 

Паста гуакамоле з авокадо, часником, зеленню. Це все мажеться на хліб. Дуже швидка в приготуванні паста. 

Тоді мені дуже запам’яталася запіканка з тертих кабачків. Вона розкатується, запікається і тоді в неї додаються підсмажені шампіньйони і загортається. Дуже смачний рулет. 

Салати різні робили. 

Ми не брали щось дуже складне. Ми не брали те, що для людей буде кардинально відрізнятися від того, чого вони звили. Щоб вони без всяких крайнощів зрозуміли, що є інші варіанти, рецепти, бачення, інший підхід до здоров’я. не можна давати універсальні поради для всіх: у всіх свої індивідуальності, вік, завантаження, хвороби тощо. Тому ми все робили узагальненим для того, щоб люди не сприймали: «Тільки так і більше ніяк». Тому рецепти без крайнощів. Вони не складні, кожен може їх вдома приготувати.

Запитання – Гнат Мєрєнков