Сотні тисяч українців заявили про свою відданість сімейним цінностям

Чернівці

Музика, спілкування та солодка вата. Усе це — свято родини у Чернівцях. В усі віки для людини була необхідна щаслива сім’я. Чи так це сьогодні — перевіримо.

Сімейні цінності. Кілька громадських організацій у тандемі з церквами Чернівців організували сімейне свято. Вони хочуть закарбувати у свідомості чернівчан цінність сім’ї. Окрім розваг та солодощів організатори свята нагадали відвідувачам про важливість дитячого життя, наслідки абортів і переваги щасливої та здорової сім’ї.

Віталій Лаврущак — керівник молодіжного служіння церкви «Вефіль» у м. Чернівці: «Коли ми, як батьки, чи друзі проводимо час разом. А час не в тому плані, що кожен сидить з своїм телефоном, а час в саме такому активному, цікавому проведенні чогось. Чи організовуємо, чи вирішуємо навіть якісь проблеми. Коли ми озвучуємо: “Слухайте, діти, у нас така проблема, як ми вирішимо. Ми, як батьки, звичайно, знаємо як, але коли ми виносим це на загал, вони стають частиною проблеми, вони вирішують, вони кажуть от так, так”. Інді вони такі рішення дають, що надзвичайно цікаво».

Пан Віталій з дружиною мають п’ятьох дітей. Виховуючи свої чада, вони переживають про їхнє майбутнє. Адже в Україні дедалі гучніше говорять про легалізацію одностатевих партнерств. Християни вважають, що такий крок є наступом на створений Богом інститут сім’ї.

Даниїл та Неля Кушнір — відвідувачі свята: «Сім’я — це тато і мама. Це не може бути чоловік і чоловік, це не може бути жінка і жінка чисто фізіологічно не може бути. Тобто, для того, щоб у них була дитина, їм треба когось всиновити, щоб когось всиновити, треба, щоб хтось перед цим цю дитину ж народив, це логічно».  

Чернівчанин Андрій Рибарчук, фіналіст шоу «Голос країни», також висловив свою думку на цю тему.

Андрій Рибарчук — фіналіст проекту «Голос країни»: «Я думаю, що альтернативна сім’я – це не зовсім правильно».

Андрій Рибарчук співає.

Андрій Рибарчук — фіналіст проекту «Голос країни»: «Сім’я — це те, для чого варто жити. Бог, сім’я, церква — це три істини, які повинні йти послідовно».

Тимофій — гість сімейного свята: «Я люблю маму і тата, і дідуся і братика».

Організатори говорять, що для дітей важливо рости у повній, люблячій сім’ї. Бо атмосфера, в якій вони змалку знаходяться, вирішуватиме їхню подальшу долю. 

Віталій Лаврущак — керівник молодіжного служіння церкви «Вефіль» у м. Чернівці: «Діти дуже ранимі і вони шукають притулку, вони шукають такого духовного притулку, хто би їх обняв духовно, хто їх зрозумів, хто би приділив час і був для них таким духовним добрим наставником, порадником».

Схожими наставниками вже для сімей, які переживають проблеми, вирішило стати подружжя Бажницьких. Вісім років тому вони організували громадську організацію «Щаслива сім’я», співпрацюючи з громадською організацією «Центр сім’ї». Протягом тижня вони консультують до п’яти пар, які будуть лідерами у сімейному таборі, проводять різні клуби для сімей, табори та консультації.

Руслан та Інга Бажницькі — засновники громадської організації «Щаслива сім’я»: «Перший напрямок  це дошлюбна підготовка, другий  це школа подружнього життя і [третій]  кризові ситуації в сім’ї. Отакі три напрямки. Також проводимо лекції, тренінги, семінари в напрямку сімейного такого розвитку».

Полтава

Кожна без винятку людина мріє про непересічну любов і міцне родинне щастя. Проте, за статистикою, що п’ята дитина в Україні народжується поза шлюбом, а десять відсотків пар розлучаються впродовж першого року після весілля. Реальність і очікування: звідки ця невідповідність?

Сімейний фестиваль, Полтава. Для малечі  пружні батути, розіграш подарунків, барвистий аквагрим, веселощі з аніматорами. Для дорослих  креативна фотозона, література про мистецтво стосунків і виховання дітей, місця для побачень, де подружні пари можуть приділити час особистому спілкуванню.

Олександр  відвідувач сімейного фестивалю: «Вдячний церкві, яка це проводить, дітям дуже подобається, дуже весело».

Євгенія Куренчук — організаторка: «Ціль нашого свята — не просто порозважати наш народ, хоча це теж добре. Але ж все таки нагадати, що сім’я  це основа суспільства».

Сім’я нині зазнає атак звідусіль, коментують організатори. Ніхто не дивується розлученням, насильству в родинах — фізичному чи моральному. Щаслива сім’я не виникає випадково. Це завжди результат свідомих зусиль, іноді декількох поколінь. Важливо, щоб полтавці це розуміли, каже пастор Петро Свиденко.

Петро Свиденко — організатор, пастор Адвентистської церкви: «І не тільки розуміли, але могли заявляти про свою позицію, тому що багато хто розуміють, але вони просто є пасивними. І ми не можемо бути пасивними в цей час».

Родині Євгенії та Дмитра два тижні. Проте молодята твердять — їхнє рішення продиктовано не лише емоціями. Вони готові попри всі можливі труднощі зберігати шлюб. Адже рішучості долати кризи разом так часто бракує юним парам.

Євгенія та Дмитро — відвідувачі сімейного фестивалю: «Тому що в більшості випадків люди не цінують один одного….і не думають наперед, як будувати свої стосунки».

А подружжя Любов та Сергій запевняють  секрет тривалих гармонійних стосунків у невпинній роботі над характером. Своїм, а не партнера. Любов включає довіру, лагідність, милосердя, вірність, оптимізм. А коли бракує сил, допомагає віра.

Любов та Сергій — відвідувачі сімейного фестивалю: «Коли Бог стає в основі створення сім’ї, тоді вона буде щасливою».

Вінниця

А це Вінниця, сьогодні на захист традиційних сімейних цінностей у центр міста вийшли майже 5 тисяч містян. І хоча погода із самого ранку не дуже радувала, на вулиці було дуже холодно, а із самого ранку падав дощ, однак не дивлячись на це — кількість людей які бажають відстоювати традиційні сімейні цінності не зменшилась.

Такий масштабний захід у місті відбувся вже вдруге. Але в порівнянні з минулим роком кількість учасників збільшилася вдвоє. Організатори заходу окремо наголошували, щоб цю подію не сприймали як сугубо конфесійну. Адже в акції взяли участь не лише представники протестантських конфесій, а також і громадські організації.

Олена: “Ми не проти чогось, ми за сім’ю, ми за сімейні цінності, за те, щоб в сім’ях наших було взаєморозуміння”.

Михайло Іванцов: “Діалог в суспільстві має бути здоровий, і ми вступаємо до цього діалогу, висловлюючи свою позицію. Ми її висловлюємо голосно, ми виводимо на вулиці людей, які зовсім не мають агресії ніякої, а говорять про те, що “почуйте нас”! Ми хочемо мати право на те, щоб в Україні будувати щасливу, традиційну, біблійну сім’ю”.

На сьогодні в Україні існує величезна кількість проблем і викликів, які постають перед родинами.

Михайло Іванцов: “Молоді люди перестають вірити взагалі в інституцію шлюбу. Тому що розчаровані, не знають, як її будувати, не знають, як вирішувати ті питання, які є, і відповідно не хочуть мати дітей у тих шлюбах. І тому ми маємо падіння українського суспільства як такого. І якщо нічого не робити зараз, то ми будемо без України в майбутньому”.

І причиною таких невтішних прогнозів є неготовність сучасного покоління брати на себе відповідальність. Інститут сім’ї руйнують низькій рівень життя, сирітство, відсутність інфраструктури, роботи, розлучення у сім’ях, а ще — так звана ґендерна ідеологія. Останнім часом дуже багато розмов точиться навколо легалізації одностатевих шлюбів. Ґендерне виховання зростаючого покоління створює передумови для руйнації природного формату сім’ї, де є батько й мати, від союзу яких народжуються діти.

Михайло Іванцов: “Ніхто ні до кого в ліжко не хоче лізти. Але ми хочемо, щоб із цих ліжок сімейних були маленькі дитятка. І щоб не по одній в сім’ї, а по декілька, тому що ми маємо катастрофічну однодітність в сім’ї”.

Олена — мати шести дітей: “Сейчас большинство людей не хотят рожать, потому что думают, что это ужасно тяжело, что невозможно быть красивой. Но я вижу на своем примере, что это возможно, и это приносит нам огромное счастье. Я реализовываюсь как мама, и я в этом счастлива, и с каждым из детей преувеличивается любовь, и мы счастливы. Мы молимся каждый день и видим, что именно Бог наполняет нас силами на каждодневное служение себе и нашим детям”.

Національна стратегія у сфері прав людини на період до 2020 року передбачає багато того, що суперечить не тільки християнським цінностям, але й традиційним сімейним цінностям українців. Зокрема, планується введення змін в систему освіти. І зовсім скоро українських дітей можуть почати навчати тому, що одностатевий спосіб життя — це норма.

Також активно використовуються засоби масової інформації для пропаганди гомосексуалізму. Прибічники ґендерної ідеології лобіюють легалізацію цивільного партнерства для одностатевих пар, та дозвіл трансґендерам усиновлювати дітей.

А ще планують надати право бути донорами крові ВІЛ-інфікованим особам і людям із різними формами ризикової поведінки — повіям, гомосексуалістам, наркоманам. Цей план вже потрохи реалізується в Україні. І зупинити ці кроки може кожен небайдужий, проявляючи свою активну громадянську позицію.

Сім’я — це маленька держава зі своїми жителями, яких об’єднує єдина мета, моральні цінності, любов, взаємоповага. Сімейні цінності є основою для дитячого розвитку.

І пам’ятаймо: здорові й щасливі сім’ї несуть величезну користь для суспільства й держави в цілому!

Київ

Заключний етап ходи за сімейні цінності. Київ. У центрі столиці зібралися тисячі українців. Ціль одна — відстояти незмінні сімейні цінності, які сформулював Сам Бог. Ці люди практикують здорові сімейні відносини, в яких можуть народжуватися діти, а чоловік і жінка поважають відмінності одне одного. Але чи достатньо одного лише бажання та ходи від Софійської площі до Верховної ради? Багато учасників ходи вважає, що українська сім’я — під загрозою, а тому українцям ще буде що відстоювати.

Хода за сім’ю. Десять тисяч українців пройшлися маршем по центру столиці, голосно заявивши, що вони “за” сім’ю. Учасники — українські подружжя з дітьми з різних міст, також представники різних релігійних громад і конгресмени зі США. Усіх об’єднує розуміння важливості сім’ї.

Валерій Антонюк — голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів: “Сімейні цінності мають свої основи, які записані в Біблії. І з ними погоджуються, причому всі, світові релігії, які представлені в нас в Україні також. Бог створив Адама і Єву. Він і вона. Вони плодяться, розмножуються. Так сказав Бог. І рід людський продовжується. Тому цінність сім’ї в поєднанні чоловіка і дружини”.

Держава має бачити в захисті сім’ї своє першочергове завдання. Так вважає активіст доброчинного служіння зі США.

Джордж Роллер  представник доброчинної організації (США): “Я вважаю, що така подія несе в собі тільки позитивний контекст, ні в якому разі не негативний. Що ми тут сьогодні робимо? Ми святкуємо свято, свято сім’ї, адже сім’я — це основа всієї спільноти, в усьому світі, в усі часи”.

Організатори ходи закликають усвідомити центральну роль родини в суспільстві. Український інститут сім’ї потерпає від хвилі розлучень, абортів, популяризації одностатевих відносин. Цим руйнівним явищам необхідно протиставити культуру здорової сім’ї. В тому числі шляхом масових заходів.

Руслан Кухарчук — журналіст, громадський діяч: “Формування суспільної традиції сімейної. Тобто якщо в місті постійно свято пива, це означає, що всі будуть пити пиво, бо вулиця формує традиції. Якщо в місті [проходять] постійні сімейні святкові заходи, — батько, матір, діти, люди різного віку, — це формує, плекає оці цінності. Тому вуличні сімейні заходи дуже сильно формують суспільні традиції”.

Перед Україною постало завдання — зберегти здорову сім’ю. Це конституційне право кожного громадянина. Сім’я, материнство, дитинство і батьківство охороняється Конституцією. Державі час захищати сім’ю, а все те, що нівелює цінність родини — всіляко обмежити. Таку позицію висловили лідери релігійних організацій. Також вони зазначили, що не все залежить від законотворців. Але кожен особисто має почати із себе та щоденно зрощувати цінності, які заклав Бог.

Віталій Кривицький єпископ Києво-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви: “Не хочу, щоб це була крапка. Хочу, щоб це була кома. Бо ми повернемося до свого дому, до своєї щоденності, і хочу, щоб ця хода не зупинялась у цьому місці, щоб вона продовжувалась у ваших громадах, містах, селищах. Продовжувалась там, де Господь сьогодні вас бере і переносити на інше місце. Будьте свідками у Бога, будьте свідками Його мудрості там, де Бог вас поставить”.

Ольга Корнієнко, Назар Гриневич, Петро Гаврилюк, Даниїл Кучуляк, Станіслав Чорноус, Лариса Шило, Ігор Шквира, Валерія Полторацька, Олександр Мудрак, Костянтин Анікеєв, Віктор Кармазенюк, “Вісті надії”

image_pdfimage_print
Поділитися

Святе Писання
Святе Писання, що складається зі Старого та Нового Завітів, є Словом Божим письмово переданим по Божественному натхненню через святих людей Божих, які виголошували й писали його по спонуканню Святого Духа. За допомогою цього Слова Бог передав людству необхідні для спасіння знання. Біблія має безперечний авторитет і представляє непогрішиме відкриття Його волі. Вона є мірилом характеру і критерієм досвіду, вичерпним викладом доктрин і достовірним повідомленням про дії Бога в історії нашого світу.
Пс. 118:105; Прип. 30:5, 6; Іс. 8:20; Ів. 17:17; 1 Фес. 2:13; 2 Тим. 3:16, 17; Євр. 4:12;
2 Пет. 1:20, 21
Трійця
Бог єдиний. Отець, Син і Святий Дух – єдність трьох довічних Особистостей. Бог безсмертний, всемогутній, всезнаючий, всюдисущий та понад усе. Він безмежний і вище людського розуміння, однак Його можна пізнати за допомого Його відкриття про Самого Себе. Бог, Який є любов, навіки гідний поклоніння, честі і служіння всього творіння.
Бут. 1:26; Повт. 6:4; Іс. 6:8; Мф. 28:19; Ів. 3:16; 2 Кор. 1:21, 22; 13:14; Єф. 4:4-6;
1 Пет. 1:2
Бог Отець
Бог Вічний Отець є Творець, Першопричина, Вседержитель і Незалежний Правитель всього творіння.

Він справедливий і святий, милостивий і добрий, повільний на гнів і сповнений постійної любові та вірності.

Якості та сили, що проявилися в Сині та Святому Дусі також є якостями та силами Отця.
Бут. 1:1; Повт. 4:35; Пс. 109:1, 4; Ів. 3:16; 14:9; 1 Кор. 15:28; 1 Тим. 1:17; 1 Ів. 4:8; Об'яв. 4:11
Бог Син
Бог Вічний Син з’явився втіленим в Ісусі Христі. Через Нього все було створено, дякуючи Йому був відкритий характер Бога, завдяки Йому здійснилося спасіння людства і через Нього відбувається суд над нашим світом. Будучи навіки істинним Богом, Він став також справжньою людиною, Ісусом Христом. Він був зачатий Святим Духом і народжений дівою Марією. Він жив і переносив спокуси як людина, проте явив Собою досконалий приклад праведності і любові Божої. Вчинені Ним чудеса були проявом сили Божої і свідченням того, що Він був дійсно Богом – обіцяним Месією. Він добровільно постраждав і помер на хресті за наші гріхи, зайнявши наше місце. Воскрешений з мертвих, Він вознісся на небо, щоб заради нас здійснювати служіння в небесному святилищі. Він знову прийде в цей світ у славі для остаточного визволення Свого народу і для того, щоб відновити все знову.
Іс. 53:4-6; Дан. 9:25-27; Лк. 1:35; Ів. 1:1-3, 14; 5:22; 10:30; 14:1-3, 9, 13; Рим. 6:23;
1 Кор. 15:3, 4; 2 Кор. 3:18; 5:17-19; Флп. 2:5-11; Кол. 1:15-19; Євр. 2:9-18; 8:1, 2
Бог Дух Святий
Бог Вічний Дух Святий діяв разом з Отцем і Сином при створенні, втіленні та спокуті. Він – така ж Особистість, як Отець і Син. Він надихав письменників Біблії. Він наповнив силою життя Христа. Він привертає і переконує людей; і тих, хто відгукується, Він оновлює і відтворює в них образ Божий. Посланий Отцем і Сином, щоб завжди бути з Його дітьми, Він наділяє Церкву духовними дарами, дає їй силу в її свідоцтві про Христа і в згоді зі Святим Писанням наставляє її на всяку істину.
Бут. 1:1, 2; 2 Цар. 23:2; Пс. 50:12; Іс. 61:1; Лк. 1:35; 4:18; Ів. 14:16-18, 26; 15:26;
16:7-13; Дії 1:8; 5:3; 10:38; Рим. 5:5; 1 Кор. 12:7-11; 2 Кор. 3:18; 2 Пет. 1:21
Створення світу
Бог в Писанні достовірно представив хронологію Своєї творчої діяльності. Протягом недавніх шести днів творіння Господь створив «небо і землю, море і все, що в них», а сьомого дня «спочив». Таким чином, Господь встановив Суботу як вічний пам’ятник Його праці, здійсненої і завершеної протягом шести буквальних днів, які разом з Суботою утворили той тиждень, що нам відомий сьогодні. Перші чоловік і жінка були створені за образом Божим, як вінець творіння, отримавши право володіння світом і обов’язок піклуватися про нього. Світ, при завершенні свого створення, як сказано в Біблії, був «вельми добрий», і його досконалість проголошувала славу Божу.
Бут. 1-2, 5, 11; Вих. 20:8-11; Пс. 18:2-7; 32:6, 9; 103; Іс. 45:12; Дії. 17:24; Кол. 1:16; Євр. 1:2; 11:3; Об'яв. 10:6; 14:7
Природа людини
Чоловік і жінка були створені за образом і подобою Божою як істоти, наділені індивідуальністю, силою і свободою мислити і діяти. Людина, за задумом Божим, – це нерозривна єдність тіла, душі і духу. Але хоча люди і були створені як вільні істоти, їх життя залежало від Бога. Однак, не послухавши Бога, наші прабатьки таким чином відмовилися визнати свою залежність від Нього і втратили своє високе положення. Образ Божий в них спотворився, і вони стали схильні до смерті. Їхні нащадки успадковують гріховну природу з усіма витікаючими з цього наслідками. Вони народжуються зі слабкостями і схильностями до зла. Але Бог у Христі примирив із Собою світ і Духом Своїм відновлює в смертних, що каються образ Творця. Створені для слави Божої, ми покликані любити Його, один одного і світ, що оточує нас.
Бут. 1:26-28; 2:7, 15; 3; Пс. 8:5-9; 50:6, 11; 57:4; Єрем. 17:9; Дії. 17:24-28; Рим. 5:12-17; 2 Кор. 5:19, 20; Єф. 2:3; 1 Фес. 5:23; 1 Ів. 3:4; 4:7, 8, 11, 20
Велика боротьба
Все людство залучено в велику боротьбу між Христом і сатаною. Вона розпочалась на небі в зв’язку з тим, що був поставлений під сумнів характер Бога, Його закон і справедливість Божого правління у всесвіті. Один зі створених ангелів, наділений свободою вибору, в своєму самозвеличенні став сатаною, противником Бога. Це призвело до повстання частини ангелів. Сатана викликав дух спротиву Богові в нашому світі, коли втягнув Адама і Єву в гріх. В результаті цього гріха, скоєного людьми, образ Божий став спотвореним в людстві. З цієї ж причини створений світ втратив свій порядок і був спустошений під час всесвітнього потопу, про що свідчить представлена ​​в Бут. 1-11 хронологія. На очах у всього творіння цей світ перетворився на арену світової боротьби, в результаті якої люблячий Бог буде затверджений в Своїх правах. Христос посилає Святого Духа і вірних ангелів, щоб вони допомагали народу Божому в цій великій боротьбі, направляли, захищали і зміцнювали його на шляху, що веде до спасіння.
Бут. 3; 6-8; Йов 1:6-12; Іс. 14:12-14; Єзек. 28:12-18; Рим. 1:19-32; 3:4; 5:12-21; 8:19-22; 1 Кор. 4:9; Євр. 1:14; 1 Петр. 5:8; 2 Петр. 3:6; Об'яв. 12:4-9
Життя, смерть і воскресіння Христа
Життя Христа проходило в досконалому послузі волі Божій. Його страждання, смерть і воскресіння – це єдино можливий шлях спокути скоєних людьми гріхів. Кожен, що приймає вірою це примирення з Богом, має вічне життя. Все творіння може краще осягнути нескінченну і святу любов Творця. Це досконале примирення виправдовує справедливість Божого Закону і милосердя характеру Творця. Так відбувається засудження наших гріхів і забезпечується наше прощення. Смерть Христа є замісною, спокутною, примиряючою і перетворюючою. Воскресіння Христа у плоті є знаком перемоги Бога над силами зла, і для приймаючих це примирення, служить свідченням їхньої перемоги над гріхом і смертю. Воскресіння проголошує панування Ісуса Христа, перед Яким схилиться кожне коліно на небі і на землі.
Бут. 3:15; Пс. 22:1; Іс. 53; Ів. 3:16; 14:30; Рим. 1:4; 3:25; 4:25; 8:3, 4; 1 Кор. 15:3, 4,
20-22; 2 Кор. 5:14, 15, 19-21; Флп. 2:6-11; Кол. 2:15; 1 Петр. 2:21, 22; 1 Ів. 2:2; 4:10
Спасіння у Христі
За нескінченної любові і милості Бог учинив так, що Христос, який не знав гріха, став гріхом заради нас, щоб в Ньому ми стали праведними перед Богом. Під впливом Святого Духа ми усвідомлюємо нашу потребу в Спасителі, визнаємо нашу гріховність, каємося в наших злочинах і вірою приймаємо Ісуса як Спасителя і Господа, як Того, Хто зайняв наше місце на хресті і залишив нам приклад. Ця спасаюча віра приходить до нас від Божественної сили Його Слова і є даром Божої благодаті. Завдяки Христу Бог виправдовує і приймає нас як Своїх синів та дочок і позбавляє від панування гріха. Дія Духа Святого створює в нас відродження і освячення. Дух оновлює наш розум, записує в наших серцях Божий закон любові і дає нам силу жити святим життям. Перебуваючи в Ньому, ми стаємо причасниками Божественної природи і отримуємо впевненість у спасінні як тепер, так і на суді.
Бут. 3:15; Іс. 45:22; 53; Єрем. 31:31-34; Єзек. 33:11; 36:25-27; Авв. 2:4; Мк. 9:23, 24; Ів. 3:3-8, 16; 16:8; Рим. 3:21-26; 8:1-4, 14-17; 5:6-10; 10:17; 12:2; 2 Кор. 5:17-21; Гал. 1:4; 3:13, 14, 26; 4:4-7; Єф. 2:4-10; Кол. 1:13, 14; Тит 3:3-7; Євр. 8:7-12; 1 Пет. 1:23; 2:21, 22; 2 Пет. 1:3, 4; Об'яв. 13:8
Зростання у Христі
Прийнявши смерть на хресті, Ісус здобув перемогу над силами зла. Він, Який переміг злих духів під час Свого земного служіння, зруйнував їх владу і зробив неминучою їх остаточну загибель. Перемога Ісуса забезпечує і нам перемогу над цими силами, які все ще прагнуть управляти нами, в той час як ми ходимо перед Ним в мирі, радості і впевненості в любові Божої. Зараз Святий Дух перебуває в нас і наділяє нас силою. В постійної прихильності Ісусу, нашому Спасителю і Господу, ми звільнені від тягаря минулих вчинків. Ми більше не перебуваємо в темряві, страху перед силами зла, невігластві та безцільності, які супроводжували наше колишнє життя. Здобувши цю нову свободу в Христі, ми покликані розвинути свій характер в подобі Його характеру, спілкуючись з Ним щодня в молитві, насичуючись Його Словом, розмірковуючи над Ним і Його Промислом, віддаючи Йому хвалу, збираючись на спільні богослужіння та беручи участь в здійсненні місії Церкви. Ми також покликані наслідувати приклад Христа, здійснюючи співчутливе служіння заради задоволення фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних і духовних потреб людей. Коли ми віддаємо нашу любов оточуючим і свідчимо про спасіння в Христі, постійна присутність Божа через Духа Святого перетворює кожну хвилину нашого життя і кожну справу в духовний досвід.
1 Пар. 29:11; Пс. 1:1, 2; 22:4; 76:12, 13; Мф. 20:25-28; 25; 1:31-46; Лк. 10:17-20; Ів. 20:21; Рим. 8:38, 39; 2 Кор. 3:17, 18; Гал. 5:22-25; Єф. 5:19, 20; 6:12-18; Флп. 3:7-14; Кол. 1:13, 14; 2:6, 14, 15; 1 Фес. 5:16-18, 23; Євр. 10:25; Як. 1:27; 2 Пет. 2:9; 3:18; 1 Ів. 4:4
Церква
Церква є спільнота віруючих, які визнають Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем. Як і народ Божий в старозавітні часи, ми покликані зі світу, ми об’єднуємося для богослужіння, для спілкування, для вивчення Слова Божого, для святкування Вечері Господньої, для служіння всьому людству і для проголошення Благої вісті в усьому світі. Свою духовну владу Церква отримала безпосередньо від Христа, Який є втілене Слово, відкрите в Писанні. Церква – це Божа родина, і члени її, усиновлені Богом, живуть на підставі укладеного з Ним нового завіту. Церква – це тіло Христове, суспільство людей, об’єднаних вірою, і глава цього тіла Сам Христос. Церква – це наречена, заради якої Христос помер, щоб освятити і очистити її. При Його урочистому поверненні вона постане перед Ним як славна Церква, яка зберегла вірність в усі віки, відкуплена Його кров’ю та не має ні плями, ні вади – свята і бездоганна.
Бут. 12:1-3; Вих. 19:3-7; Мф. 16:13-20; 18:18; 28:19, 20; Дії. 2:38-42; 7:38; 1 Кор. 1:2;
Єф. 1:22, 23; 2:19-22; 3:8-11; 5:23-27; Кол. 1:17, 18; 1 Пет. 2:9
Церква Останку та її місія
Вселенська Церква складається з тих, хто істинно вірить в Христа. Але в останні дні, під час загального боговідступництва, Бог покликав Церкву Останку до дотримання заповідей Божих і збереження віри в Ісуса. Церква Останку проголошує настання години суду, сповіщає спасіння через Христа і проповідує наближення Його Другого пришестя.

Ця місія проголошення істини символічно представлена трьома ангелами в 14 розділі книги Об’явлення. За часом ця місія збігається з судом, який відбувається на небесах, і результатом її є покаяння і виправлення людей. Кожен віруючий покликаний особисто брати участь в цьому загальному свідоцтві.
Дан. 7:9-14; Іс. 1:9; 11:11; Єрем. 23:3; Мих. 2:12; 2 Кор. 5:10; 1 Пет. 1:16-19; 4:17; 2 Пет. 3:10-14; Юд. 3, 14; Об'яв. 12:17; 14:6-12; 18:1-4
Єдність в Тілі Христовому
Церква – це єдине Тіло послідовників Христа, покликаних із всякого народу, племені та язика. В Христі ми стаємо новим творінням. Серед нас не повинно бути відмінності незалежно від раси, культури, освіти, національності, статі, соціального і майнового стану. Ми всі рівні в Христі, Який за допомогою єдиного Духа об’єднав нас між собою і привернув до Себе. Ми повинні служити і приймати служіння неупереджено і з чистим серцем.
Завдяки відкриттю, яке нам дав Ісус Христос у Святому Письмі, ми маємо одну і ту ж віру і надію, одне і те ж прагнення служити всьому людству. Джерелом такої єдності є триєдиний Бог, Який прийняв нас як Своїх дітей.
Пс. 132:1; Мф. 28:19, 20; Ів. 17:20-23; Дії. 17:26, 27; Рим. 12:4, 5; 1 Кор. 12:12-14;
2 Кор. 5:16, 17; Гал. 3:27-29; Єф. 2:13-16; 4:3-6, 11-16; Кол. 3:10-15
Хрещення
Хрещення – це Боже повеління, за допомогою якого ми сповідуємо свою віру в смерть і воскресіння Ісуса Христа, а також свідчимо, що ми померли для гріха і тепер прагнемо до оновленого життя. Таким чином, ми визнаємо Христа Господом і Спасителем і стаємо частиною Його народу після прийняття в члени Його Церкви. Хрещення – це символ нашої єдності з Христом, прощення гріхів і прийняття Духа Святого.

Хрещення здійснюється зануренням у воду, і до нього допускаються ті, хто має віру в Ісуса і засвідчив про каяття в гріхах. Хрещенню передують вивчення Святого Писання і прийняття його вчення.
Мф. 28:19, 20; Дії. 2:38; 16:30-33; 22:16; Рим. 6:1-6; Гал. 3:27; Кол. 2:12, 13
Вечеря Господня
Вечеря Господня – це спільне прийняття символів тіла і крові Ісуса як наочне підтвердження віри в Нього, нашого Господа і Спасителя. При здійсненні цього обряду присутній Сам Христос, який спілкується зі Своїм народом і зміцнює його сили. Беручи участь у Вечері, ми з радістю сповіщаємо спокутну смерть Господа і Його повернення у славі. Готуючись до Вечері, віруючі досліджують своє серце, сповідують свої гріхи і каються в них. Перед прийняттям символів відбувається служіння ногоомиття, встановлене нашим Божественним Учителем як символ оновлення, очищення і як вираз готовності служити одне одному в християнському смиренні, а також для того, щоб сприяти об’єднанню сердець в любові. Служіння Вечері відкрито для участі в ньому всіх віруючих християн.
Мф. 26:17-30; Ів. 6:48-63; 13:1-17; 1 Кор. 10:16, 17; 11:23-30; Об'яв. 3:20
Духовні дари та духовне служіння
Впродовж всіх віків Бог наділяв усіх членів Своєї Церкви духовними дарами, які кожен повинен використовувати на благо Церкви і людства. Цими дарами Святий Дух наділяє кожного члена Церкви по Своїй волі. Таким чином, Церква стає здатною виконати дане їй Богом призначення. Відповідно до Писання, до духовних дарів відносяться віра, дар зцілення, дар пророцтва, дар проповіді, учительський дар, дар управління, дар примирення, дар співчуття, дар милосердя та самовідданого служіння ближнім з метою підтримати і підбадьорити їх.

Деякі члени Церкви покликані Богом і наділені дарами Святого Духа, щоб працювати в Церкві як пастори, євангелисти і вчителі. Їх робота особливо необхідна для підготовки членів Церкви до служіння, для досягнення Церквою духовної зрілості і для забезпечення єдності у вірі і пізнанні Бога. Коли члени Церкви використовують ці духовні дари як вірні служителі всілякої Божої благодаті, Церква захищена від руйнівного впливу єретичних вчень, зростає в Бозі та зміцнюється у вірі і любові.
Дії. 6:1-7; Рим. 12:4-8; 1 Кор. 12:7-11, 27, 28; Єф. 4:8, 11-16; 1 Тим. 3:1-13; 1 Пет. 4:10, 11
Дар пророцтва
Святе Писання свідчить, що пророцтво – один з дарів Святого Духа. Цей дар є відмінною ознакою Церкви Остатку, і ми віримо, що він проявився в служінні Еллен Уайт.

Її праці являються пророчим авторитетом і служать для Церкви потіхою, керівництвом, настановою і викриттям. В цих працях також чітко визначено, що Біблія є мірилом для будь-якого вчення і досвіду.
Мф. 26:17-30; Ів. 6:48-63; 13:1-17; 1 Кор. 10:16, 17; 11:23-30; Об'яв. 3:20
Закон Божий
Великі принципи Закону Божого викладені в Десяти Заповідях і явлені в житті Ісуса Христа. В них відображена Божа любов, Його воля і наміри в питаннях поведінки людини і її взаємин з Богом і ближніми. Вони обов’язкові для людей всіх часів. Ці постанови лежать в основі Божого завіту з Його народом. Це вище мірило праведності на суді Божому. Завдяки впливу Духа Святого заповіді призводять до пізнання гріха і пробуджують усвідомлення потреби в Спасителі. Спасіння – це дар благодаті, його неможливо заслужити ділами, але спасенна людина слухняна заповідям. У цій слухняності вдосконалюється християнський характер, і її результатом буде мир з Богом. Вона говорить про любов до Господа і нашу турботу про ближніх. Послух через віру доводить, що Христос має силу перетворити наше життя, і служить справі благовістя.
Вих. 20:1-17; Повт. 28:1-14; Пс. 18:8-15; 39:8, 9; Мф. 5:17-20; 22:36-40; Ів. 14:15; 15:7-10; Рим. 8:3, 4; Єф. 2:8-10; Євр. 8:8-10; 1 Ів. 2:3; 5:3; Об'яв. 12:17; 14:12
Субота
Блаженний Творець після шести днів творіння світу спочивав в сьомий день і встановив суботній спокій для всіх людей як пам’ятник творіння. Четверта заповідь незмінного Закону Божого вимагає дотримання сьомого дня, суботи, як дня спокою, дня особливого поклоніння і служіння відповідно до вчення і прикладу Ісуса Христа – Господа суботи.

Субота – це день радісного спілкування з Богом і один з одним. Це символ нашого спасіння у Христі, знак нашого освячення, нашої вірності та передчуття нашого вічного майбутнього життя в Царстві Божому. Субота – це постійний Божий символ вічного завіту між Ним і Його народом. Радісне проведення цього святого часу від вечора до вечора, від заходу до заходу є урочистий спогад звершеного Богом творіння і викуплення.
Бут. 2:1-3; Вих. 20:8-11; 31:13-17; Лев. 23:32; Повт. 5:12-15; Іс. 56:5, 6; 58:13, 14;
Єз. 20:12, 20; Мф. 12:1-12; Мк. 1:32; Лк. 4:16; Євр. 4:1-11
Смерть і воскресіння
Відплата за гріх – смерть. Але Бог, єдиний, що має безсмертя, дарує вічне життя Своїм викупленим. До дня Другого пришестя смерть для всіх людей – це стан небуття.

Коли ж Христос – Життя наше – з’явиться, то воскреслі та ті, що залишилися живими, праведники відтвореними і прославленими будуть піднесені назустріч своєму Господу. Друге воскресіння, воскресіння нечестивих, відбудеться тисячу років потому.
Йов 19:25-27; Пс. 145:3, 4; Еккл. 9:5, 6, 10; Дан. 12:2, 13; Іс. 25:8; Ів. 5:28, 29; 11:11-14; Рим. 6:23; 16; 1 Кор. 15:51-54; Кол. 3:4; 1 Фес. 4:13-17; 1 Тим. 6:15; Об'яв. 20:1-10
Тисячолітнє Царство та знищення гріха
Тисячолітнє Царство – це проміжний період між першим і другим воскресіннями, коли Христос і Його викуплені святі знаходяться на небі. Протягом цього часу відбувається суд над тими, хто помер, не розкаявшись у своїх гріхах. На землі в цей час не буде жодної живої людини, але буде тільки сатана зі своїми ангелами. Після закінчення цього тисячолітнього періоду Христос зі Своїми святими і Святе Місто зійдуть на землю. Тоді будуть воскрешені і всі нечестиві, які під проводом сатани і його ангелів підуть війною на Боже Місто і зберуться навколо Нього. Але зійде від Бога вогонь, який знищить це воїнство і очистить землю. Таким чином, гріх і грішники назавжди зникнуть з всесвіту.
Єр. 4:23-26; Єз. 28:18, 19; Мал. 4:1; 1 Кор. 6:2, 3; Об'яв. 20; 21:1-5
Нова Земля
На Новій Землі, де пануватиме праведність, Бог влаштує вічну оселю для викуплених. Серед створеної Ним досконалої природи вони будуть вічно жити в радості і любові, зростаючи в пізнанні Бога і Його творіння. Сам Господь буде там жити разом зі Своїм народом, і ніколи вже не буде ні страждань, ні смерті.

Велика боротьба закінчиться, а з її закінченням назавжди зникне гріх. Усе, що існує – жива і нежива природа – буде свідчити, що Бог є любов, і Він буде панувати на віки віків. Амінь.
Іс. 35; 65:17-25; Мф. 5:5; 2 Пет. 3:13; Об'яв. 11:15; 21:1-7; 22:1-5
Довірене управління
Ми – управителі Божі. Він довірив нам мудро розпоряджатися часом і можливостями, здібностями і майном, благословеннями землі і її дарами. Ми відповідальні перед Богом за правильне використання всіх цих дарів. Наше визнання Бога Владикою всього ми висловлюємо у вірному служінні Йому і ближнім, а також в добровільному
Бут. 1:26-28; 2:15; 1 Пар. 29:14; Агг. 1:3-11; Мал. 3:8-12; Мф. 23:23; Рим. 15:26, 27;
1 Кор. 9:9-14; 2 Кор. 8:1-15; 9:7
поверненні десятини і пожертвувань для проголошення Євангелія і для підтримки і зростання Його Церкви. Бог надав нам особливу честь, давши нам право розпоряджатися всім довіреним, щоб виховати нас в любові і привести до перемоги над егоїзмом і жадібністю. Управителі Божі відчувають радість, коли в результаті їх вірності інші люди отримують благословення.
Довірене управління
Ми покликані бути благочестивими людьми, чиї думки, почуття і дії знаходяться у відповідності з біблійними принципами у всіх аспектах особистого та суспільного життя. Щоб дати можливість Святому Духу відтворити в нас характер нашого Господа, ми прагнемо лише до того, що може принести в нашому житті християнську чистоту, здоров’я і радість. Це означає, що наші задоволення і розваги повинні відповідати високим критеріям християнського смаку і краси. Визнаючи наявність особливостей у різних культурах, ми, проте, вважаємо, що наш одяг має бути простим, скромним і охайним, відповідний тим, чия справжня краса полягає не в зовнішніх прикрасах, а в нетлінні лагідного й спокійного духу. Це також означає, що оскільки наші тіла є храмом Святого Духа, ми не повинні нехтувати турботою про них. Нам необхідні фізичні вправи, відпочинок і, по можливості, здорова їжа. Ми повинні утримуватися від нечистої їжі, зазначеної в Писанні. Так як вживання алкогольних напоїв, тютюну, наркотиків і зловживання ліками шкодять нашому організму, нам слід і від цього утримуватися. Нам потрібно прагнути тільки до того, що допоможе нам привести наші думки і все наше єство в послух Христові, Який бажає, щоб ми були здорові, радісні і щасливі.
Бут. 7:2; Вих. 20:15; Лев. 11:1-47; Пс. 105:3; Рим. 12:1, 2; 1 Кор. 6:19, 20; 10:31;
2 Кор. 6:14-7:1; 10:5; Єф. 5:1-21; Флп. 2:4; 4:8; 1 Тим. 2:9, 10; Тит. 2:11, 12; 1 Пет. 3:1-4;
1 Ів. 2:6; 3 Ів. 2
Шлюб та сім'я
Шлюб, спочатку встановлений Богом в Едемі, є, згідно з вченням Христа, довічним союзом чоловіка і жінки для спільного життя і любові. Шлюб повинен укладатися лише між чоловіком і жінкою, які поділяють спільну віру. Укладаючи шлюб, християни покладають на себе зобов’язання не тільки один перед одним, а й перед Богом. Взаємна любов, повага, увага і відповідальність є основою християнських шлюбних відносин, відображаючи любов, святість, близькість і міцність відносин між Христом і Його Церквою. Щодо розлучення Христос сказав: «Хто дружину відпустить свою, крім провини перелюбу, … і хто візьме шлюб з розлученою, той чинить перелюб». Хоча життя деяких сімей може виявитися далеко не ідеальним, чоловік і жінка, що повністю присвячують себе в шлюбі один одному у Христі, можуть досягти тісного єднання в любові, якщо вони довіряються керівництву Духа і повчанням Церкви. Бог благословляє сім’ю і бажає, щоб всі в ній допомагали один одному в досягненні духовної зрілості. Прагнення до згуртованості сім’ї – один з характерних ознак заключної вестки Євангелія. Батьки повинні виховувати дітей в любові і послуху Господу. Своїм словом і особистим прикладом батьки повинні вчити дітей, що Христос – це люблячий, ніжний і турботливий Наставник, який хоче, щоб усі вони стали членами Його Церкви, членами сім’ї Божої, що включає в себе як самотніх, так і сімейних людей.
Бут. 2:18-25; Вих. 20:12; Повт. 6:5-9; Прип. 22:6; Мал. 4:5, 6; Мф. 5:31, 32; 19:3-9, 12;
Мк. 10:11, 12; Ів. 2:1-11; 1 Кор. 7:7, 10, 11; 2 Кор. 6:14; Єф. 5:21-33; 6:1-4
Служіння Христа в небесному святилищі
На небі знаходиться святилище, справжня скинія, що її збудував був Господь, а не людина. Там Христос заради нас звершує Своє заступницьке служіння. Його служіння дає кожному віруючому можливість спасіння через прийняття Його спокутної жертви, яку Він одного разу приніс на хресті за всіх нас. Після Свого вознесіння Він став нашим великим Первосвящеником і почав Своє заступницьке служіння, що символізувалося служінням первосвященика в Святій частині земного святилища. У 1844 році, після закінчення пророчого періоду в 2300 днів, розпочалася друга і остання частина Його спокутного служіння, що символізувалося служінням первосвященика в Святому Святих земного святилища. В цей час на небі розпочався слідчий суд – перша стадія остаточного знищення всіх гріхів, прообразом якої було очищення стародавнього єврейського святилища в День викуплення. У тому старозавітному служінні святилище символічно очищалося кров’ю жертовних тварин, небесне ж святилище очищається досконалою жертвою, якою є кров Ісуса. Мешканці неба завдяки слідчому суду бачать серед померлих на землі тих, хто спочив у Христі і тому гідний брати участь в першому воскресінні. На цьому суді також стає зрозуміло, хто з тих, що ще живуть на землі перебуває у Христі, дотримуючись Божих заповідей, вірячи в Ісуса, покладаючись на Нього в справі спасіння, і хто, отже, гідний життя в Його вічному Царстві. Цей суд підтверджує справедливість Бога, Який спасає тих, хто вірить в Ісуса. Суд проголошує, що ті, хто зберегли вірність Богу, увійдуть до Царства Небесного. Коли ж це служіння Христа завершиться, закінчиться і відведений для людей час випробування перед Другим пришестям.
Бут. 2:18-25; Вих. 20:12; Повт. 6:5-9; Прип. 22:6; Мал. 4:5, 6; Мф. 5:31, 32; 19:3-9, 12;
Мк. 10:11, 12; Ів. 2:1-11; 1 Кор. 7:7, 10, 11; 2 Кор. 6:14; Єф. 5:21-33; 6:1-4
Друге пришестя Христа
Друге пришестя Христа – це блаженне сподівання Церкви і величне завершення справи Божої на землі. Пришестя Спасителя буде буквальним, особистим, видимим і одночасним для всього світу. При Його поверненні праведники, що до цього часу померли, будуть воскрешені і одночасно з живими праведниками будуть прославлені і піднесені на небо. Безбожні ж в цей момент помруть. Майже повне виконання найважливіших пророцтв, що послідовно розкривають історію світу, свідчить про швидке пришестя Христа. Час цієї події не відкрито, і тому ми повинні бути готові до неї в будь-який момент.
Мф. 24; Мк. 13; Лк. 21; Ів. 14:1-3; Дії. 1:9-11; 1 Кор. 15:51-54; 1 Сол. 4:13-18; 5:1-6;
2 Сол. 1:7-10; 2:8; 2 Тим. 3:1-5; Тит. 2:13; Євр. 9:28; Об'яв. 1:7; 14:14-20; 19:11-21