У Києві говорили про реформу найголовнішої складової суспільства — сім’ї

Сімейний конгрес «Реформа в сім’ї» пройшов 8 квітня у столиці України, у Лівобережному духовному центрі Церкви адвентистів сьомго дня, повідомляє adventist.kiev.ua.

Кожен з нас принаймні раз у житті задумувався над простими, але в той же час дуже складними запитаннями: «Чому наше суспільство є таким, яким воно є? Чи можна щось змінити на краще, і як саме?». Всі ми знаємо, що серцем суспільства, його основним будівельним матеріалом є сім’я. І будь-які зміни починаються саме тут. Місто нашого суспільства складається з безлічі будиночків — наших родин. Тож основною метою сімейного конгресу «Реформа в сім’ї» стало саме це — показати, навчити, як правильно збудувати чи «відремонтувати» наш сімейний будиночок.

Конгрес розпочався урочистим ранковим богослужінням. Гостей привітали натхненним співом, який торкався найтонших струн душі і закликав до роздумів. Урок суботньої школи пройшов у дружній атмосфері, гості познайомилися один з одним. Спілкування було приємним та відкритим, що дозволяло відчути справжнє сімейне тепло. Суботню школу завершив хоровий спів-молитва «Отче наш», що нагадував мерехтіння нічних вогнів міста.

Тему та мету конгресу дуже вдало розкрив пастор Адвентистської церкви Максим Крупський у своїй проповіді «Реформа в сім’ї». Він показав, яку роль в нашому житті грають звички, як вони впливають на наше сімейне життя, і як їх можна змінити. Звичка нагадує провід в ізоляції: з плином часу мало що може вплинути на неї. Реформи часто сприймаються людьми як загроза саме тому, що звички вже пустили глибоке коріння в їх свідомості. Але Бог може допомогти знайти вихід, якщо цю звичку, цю традицію, цей ритуал перемогти вже неможливо. Максим Крупський проілюстрував це на прикладі історії Гедеона: він послухався Бога, встав і зруйнував жертовник ідолам, а також зрубав священне дерево, посвячене їм. Так саме і Бог буде з нами, коли ми наважимося знищити подібний «жертовник» і «священне дерево» в нашому житті. Бог дав Гедеонові силу для реформ, і сьогодні Він готовий дати цю силу і нам.

По завершенню ранкового суботнього богослужіння після перерви, під час якої гості зареєструвалися та обрали семінари, які вони хотіли б відвідати, були представлені спікери та теми їх промов. Після цього присутні відкрили для себе глибини практичних знань, які передавали їм спікери, на трьох семінарах. Після семінарів відбувся розіграш невеликих, але приємних подарунків.

У програмі сімейного конгресу «Реформа сім’ї» були вісім тем, які охоплювали три важливі сфери життя в сім’ї: дошлюбні стосунки, власне сімейне життя та виховання дітей. Відвідувачі дізналися про те, як гідно переживати різні складні ситуації в сім’ї, виростити щиро віруючу дитину, пройти нелегкий шлях від знайомства до шлюбу.

На семінарі, присвяченому контролю над емоціями, учасникам розповіли про фізіологічні особливості емоцій та допомогли усвідомити головне — контроль над емоціями починається з контролю над думками, оскільки те, що ми думаємо, безпосередньо пов’язане з тим, що ми відчуваємо.

Гості також відкрили для себе прості, але ефективні методики корекції в вихованні дітей, які можуть стати у нагоді навіть дорослим. Не менш цікаво було й на семінарах для молоді, де був представлений детальний опис процедури дошлюбного консультування, яке проводить Церква. Ця інформація була актуальною для більшості присутніх.

Атмосфера на кожному семінарі була різною, проте особливою. Досвідчені спікери розповідали про складні речі легко та приємно, щедро приправляючи свою промову гумором. На деяких семінарах можна було навіть спробувати на практиці те, про що розповідав спікер.

У Києві говорили про реформу найголовнішої складової суспільства — сім’ї

Своїми враженнями поділилися відвідувачі конгресу:

«Це ніби ще одна сходинка вгору. Відчуваєш себе оновленим…»

«Дізналася багато нового. Змінила свою думку стосовно деяких речей».

«На цьому конгресі ми отримали більше інформації, ніж, скажімо, на інших конгресах, оскільки сімейні конгреси проводилися і раніше, але в дещо іншому форматі. Хотілося б відмітити саме те, що було більше практичних питань, прикладів з життя, навіть давали спеціальні завдання, в яких люди могли б продумати, як вони вчинили б в тій чи іншій ситуації. Змінилося також і розуміння багатьох питань».

«Така велика кількість практичних порад не може не знадобитися в майбутньому».

Завершився конгрес святковим та надихаючим вечірнім богослужінням. Роман Проданюк виголосив цікаву проповідь у формі запитань, які закликали гостей, сімейні пари задуматися над своїм життям і подивитися, чи є в їх відносинах справжня любов. Наприкінці заходу над усіма сім’ями Церкви було звершено особливу молитву посвячення.

Олександра Пешкова
Фото Володимира Романишина
За матеріалами adventist.kiev.ua