У Львові стартує міжнародна науково-практична конференція, присвячена 500-річчю Реформації

У Львові стартує міжнародна науково-практична конференція, присвячена 500-річчю Реформації

Впродовж 8-9 грудня на базі кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Реформація і трансформація суспільства: досвід минулого і виклики сучасності», присвячена 500-річчю Реформації.

Конференція пройде із залученням відомих дослідників з України,  Європи та США у галузі філософії, релігії, науки. Безпосередніми організаторами конференції є організаційний комітет «R-500», представники Львівської духовної семінарії, члени помісних євангельських церков.

Як повідомили організатори, у перший день, 8 грудня, о 10.00 год. в актовій залі Університету (теоретичний корпус, вул. Шимзерів, 3а) заплановане пленарне засідання. Під час засідання розглядатимуть інтелектуальні витоки Реформації та її вплив на розвиток Західної цивілізації. Також висвітлюватимуть проблеми, пов’язані з релігійним плюралізмом, роллю Реформації у формуванні культури співіснування і свободи віросповідання, її впливом на становлення сучасної демократії та громадянського суспільства, можливістю використання трансформаційного досвіду для розвитку українського суспільства.

У другий день, 9 грудня, о 10.00 год. відбудеться круглий стіл  «Актуальність ідей Реформації для оновлення і розвитку українського суспільства в умовах постсекулярності і постмодерну», до роботи якого запрошуються як учасники конференції, так і всі охочі. Участь у ньому візьмуть знані експерти в царині суспільно-релігійних відносин: Людмила Филипович, Віктор Єленський, Михайло Черенков, Вікторія Любащенко, Юрій Чорноморець, Boleslaw Karcz, чільні представники Церков.

 

Марія Демчина
Джерело: city-adm.lviv.ua

Поділитися