У столиці презентували і підписали «Хартію релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку»

Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій (ВРЦіРО), громадська Організація «Елеос-Україна», МФ «Відродження» організували і провели у Києві 18 червня презентацію і підписання «Хартії релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку», повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Іslam.in.ua.

У заході взяли участь лідери церков і релігійних організацій, керівники відділів душпастирської опіки, соціального служіння церков і релігійних організацій; представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини; представники неурядових організацій, об’єднань пацієнтів та їх родин.

Серед промовців — виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння ВЦіРО, голова правління ГО «Елеос-Україна» Сергій Дмитрієв, голова фонду «100% Життя» Дмитро Шеребей, представниця МФ «Відродження» Ксенія Шаповал, представник Інституту правових досліджень та стратегій Андрій Роханський, пастор УВЦ ХЄВ, член Громадської Ради при МОЗ Сергій Убогов й інші особи.

Серед проблем, з якими стикаються невиліковно хворі і літні люди на схилі свого життя, є серйозні хронічні розлади, що супроводжуються стражданнями і болем, при цьому літні люди, як правило, відчувають певні обмеження у реалізації свого права на доступ до якісних послуг системи охорони здоров’я. Позбавлені соціальних зв’язків, ізольовані, перебуваючи у бідності, літні люди потребують більшої допомоги.

У Хартії зазначається, що духовні лідери, очільники релігійних організацій повинні налагоджувати взаємодію з працівниками охорони здоров’я з метою сприяння інтеграції системи паліативної допомоги і полегшення страждань з національними системами охорони здоров’я.

Після обговорень проблемних питань розвитку системи паліативної допомоги в Україні було презентовано виданий за сприяння МФ «Відродження» посібник для членів родини паліативного пацієнта «Паліативна допомога» і практичний порадник «Забезпечення пацієнтів лікарськими засобами…» з відповідями на запитання, що виникають у лікарів-практиків, які працюють з важкохворими пацієнтами, зокрема й такими, що потребують потужного знеболення, і рідними таких хворих. Книгу видано за сприяння МФ «Відродження», Аналітичного Центру Громадського здоров’я, БФ «Мати Тереза» і БФ «Соборність».

Зазначимо, що «Хартія релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку» була підписана в Італії релігійними лідерами, лікарями, пацієнтами та їх родинами, громадськими активістами 30 березня 2017 року. Цьогоріч до підписання Хартії долучилися й українські релігійні лідери, громадські активісти, медпрацівники й урядовці. «Хартія релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку» була підписана у м. Дніпро (13.02.19), у м. Харків (14.02.19), у м. Одеса (1.03.19), у м. Рівне (21.03.19), у м. Львів (22.03.19). Раніше — 1 червня 2017 року лідери ВРЦіРО, в.о. міністр охорони здоров‘я Уляна Супрун й Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба підписали «Хартію прав дитини, що помирає».

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ), паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів і їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікуванню болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки. За стандартами ВООЗ, необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних пацієнтів на 1 млн. населення. За даними МОЗ, для України потреба становить 4200 ліжок. У країні наявні 1247, ще 148538 пацієнтів отримують допомогу вдома — при потребі близько 600000. Понад 80% пацієнтів не мають доступу до знеболення через зарегульованість галузі, небажання лікарів виписувати рецепт з остраху кримінальної відповідальності. Згідно з класифікацією Міжнародного альянсу паліативної допомоги при ВООЗ, Україна належить до групи країн «з несистемним забезпеченням паліативної допомоги».

У столиці презентували і підписали «Хартію релігійних організацій про надання паліативної допомоги людям старшого віку»

Джерело: religion.in.ua