Світові новини. 26 березня 2017 року (ВІДЕО)

У Гані стрімко поширюється християнська віра

У Гані стрімко поширюється християнська віра, яка виводить країну на роль одного зі всесвітніх центрів християнства на хвилі його загального зростання в Африці.

У Гані сьогодні проживає приблизно 26 мільйонів осіб, причому 70 відсотків з них сповідують християнство, і ця статистика є лише слабким відображенням найвищого релігійного запалу, яким охоплено населення країни. У столиці по всіх вулицях розміщені білборди з розкладами храмових богослужінь і запрошеннями на них. У кожному міському автобусі можна побачити пасажирів, зайнятих читанням Біблії, а багато офісних працівників тримають Біблію на робочих столах, досліджуючи її в кожну вільну хвилину.

«До середини 20-го століття багато вчених почали пророкувати, що Африка (а також Латинська Америка) незабаром стануть осередками світового християнства, — говорить професор Квабена Асамоа-Джаяду, відомий дослідник африканського християнства. — І те, що відбувалося тоді і відбувається зараз в умах і серцях африканських християн, багато в чому визначить історію церкви на найближчі десятиліття».

На сьогодні в Африці проживає 41 відсоток світового протестантського населення (якого у світі — близько 800 мільйонів осіб), а до 2050 року, як стверджують аналітики, ця частка зросте до 53 відсотків.

Рішення суду звільняє учнів кенійських шкіл від іспитів та занять у суботу

П’ятирічний «судовий бій» за право дотримуватися четвертої заповіді Декалогу та святкувати сьомий день, суботу, закінчився знаменною перемогою учнів-адвентистів сьомого дня в Кенії.

Минулого тижня головний апеляційний суд країни постановив, що положення про свободу релігії в Конституції Кенії вимагають, щоб адвентистські учні були звільнені від занять та інших пов’язаних з навчанням заходів у суботу. Це рішення скасовує раніше прийняту постанову, яка не давала конституційного захисту учням, які святкують суботу.

За словами керівників Адвентистської церкви в Кенії, шлях до отримання рішення, прийнятого минулого тижня, був довгим і тяжким. У 2012 році Церква подала в суд на Міністерство освіти після того, як посередницькі зусилля не змогли допомогти учням-адвентистам. У позові зазначалося, що кілька учнів були відраховані з навчальних закладів за те, що не складали іспити або не відвідували заняття в суботу. Однак у 2013 році Верховний суд Кенії відхилив цей позов, вказавши, що в Конституції немає вимог зробити виняток про суботу для адвентистів. У своєму рішенні суддя Ісаак Ленола зазначив, що такі винятки можуть викликати хаос у системі освіти.

3 березня 2017 року троє суддів Апеляційного суду Кенії постановили, що адвентистські учні мають право поклонятися Богу в суботу, і наказали Міністерству освіти переглянути свою політику, щоб усунути в школах конфлікт між освітою і релігійними переконаннями.

“Шоколадна леді” розглядає Голівуд як місіонерське поле

Раян Сабара Родрігес, виробниця шоколаду, яка є членом Адвентистської церкви, ділиться своєю вірою та надією на урочистостях із вручення кінопремій «Оскар», куди жінку вже третій рік поспіль особисто запрошують організатори заходу.

Цього року Сабара продемонструвала 550 шоколадних статуеток для гостей кінопремії в Голівудському музеї, розташованому через дорогу від театру «Долбі», де з 2002 року проходить церемонія вручення премії.

«Мені важко дібрати слів, щоб висловити те, що я відчуваю, коли беру участь у подібних подіях, — сказала Сабара. — Я дякую Богові за те, що Він відкриває ці двері».

Наразі шоколадний бренд «Гламур Бомбоньєр», що базується у Вустері, штат Массачусетс, завоював симпатії знаменитостей, а сама Сабара має в Голівуді статус «Шоколадної леді». Однак Сабара дає зрозуміти, що її бізнес — це більше, ніж реклама і продаж шоколаду. На її візитних картках і на етикетках її продуктів є фраза «Завжди довіряй Господу». «Це та звістка, якою я хочу ділитися з моїми клієнтами», — сказала Сабара.

Лютеранська церква Фінляндії відмовилася вінчати одностатеві пари

Євангельсько-лютеранська Церква Фінляндії визначилася зі своєю позицією до гей-шлюбів, які офіційно дозволено укладати в країні з 1 березня 2017 року. Єпископи підкреслюють, що позиція однозначна: церква буде вінчати як подружжя тільки чоловіка і жінку.

У Фінляндії Церква не відділена від держави і має право проводити реєстрацію актів цивільного стану. Адміністрація церкви буде звільняти тих священнослужителів, які все-таки намагатимуться вінчати одностатеві пари, незважаючи на заяву своєї конфесії.

У лютому минулого року фінським одностатевим парам, які перебувають в зареєстрованих відносинах, дозволили змінювати статус на офіційний шлюб. Закон про гендерно-нейтральні шлюби був прийнятий у 2014 році та набув чинності 1 березня нинішнього року. З прийняттям цього закону Фінляндія стала 12-ю європейською країною, де поняття сім’ї не тотожне союзу чоловіка і жінки. Раніше гей-шлюби визнали в Ісландії, Великобританії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландах, Данії, Бельгії, Швеції, Норвегії та на Мальті.

У січні 2017 року після двох років обговорень Англіканська Церква відмовилася визнавати одностатеві «шлюби». Єпископ Норвіча Грем Джеймс пояснив, що Англіканська Церква не повинна «пристосовувати своє вчення до тенденцій часу».

“Вісті Надії”