Прес-тур «Соціальна діяльність та благодійне служіння протестантів Волині»

Прес-тур «Соціальна діяльність та благодійне служіння протестантів Волині»

У рамках відзначення 500-річчя Реформації 6-7 вересня журналісти та працівники Луцьких медіа взяли участь у прес-турі «Соціальна діяльність та благодійне служіння протестантів Волині».

Захід мав на меті ознайомити медівників із напрямками роботи в соціальній сфері, що здійснюють християни протестантських церков області. Впродовж двох днів журналісти побували у п’ятьох населених пунктах Волині та відвідали сім пунктів маршруту, запланованих у межах прес-туру. На кожному місці служителі помісних церков та компетентні волонтери розповіли про специфіку роботи з тими, хто потребує особливої уваги, опіки та допомоги.

Церква «Фіміам» (євангельських християн-баптистів), м. Луцьк

Екскурсію помісною церквою «Фіміам» провів пастор Павло Миронюк. Він розповів про мультифункціональність приміщення, яке, окрім зібрань, слугує для проведення більш як десяти програм.

Журналістів Луцьких ЗМІ познайомили з соціальною діяльністю та благодійним служінням протестантів Волині (ФОТО)

Зокрема, він представив роботу приватної спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів «Скарбниця мудрості». Особливістю школи є інклюзивна освіта. Окрім того, на території церкви знаходиться жіноче відділення реабілітаційного центру «Переображення» для залежних людей та Центр обліку бездомних з кімнатою нічного перебування в зимовий період.

Реабілітаційний комплекс «Агапе», с. Боратин

«Агапе Україна» — це робота з людьми з інвалідністю, яка здійснюється командою самовідданих, посвячених волонтерів, які практично піклуються про людей з обмеженими можливостями та надихають інші церкви до цього служіння. Баченням команди працівників центру є відкриття нових можливостей для неповносправних людей та церкви.

Журналістів Луцьких ЗМІ познайомили з соціальною діяльністю та благодійним служінням протестантів Волині (ФОТО)

Роботу реабілітаційного центру започаткувала сім`я Сергія та Наталі Больчук у 2005-му році при церкві «Фіміам» (євангельських християн-баптистів).

Служіння спрямоване на фізичний, соціальний та духовний розвиток людей з обмеженими можливостями та втілюється такими видами діяльності: 

Реабілітаційний комплекс «Агапе», с. Боратин

  • Реабілітаційний комплекс «Агапе»;
  • транспортування (доставка) неповносправних людей;
  • студія «Творчість»;
  • християнський клуб «Нові можливості»;
  • літні табори відпочинку для неповносправних дітей і дорослих;
  • спільність: домашні церкви, навчання, загальні зустрічі, відвідування, допомога, відпочинок;
  • склад та майстерня для ремонту візків, встановлення ліфтів.

Будинок милосердя «Віфезда», м. Нововолинськ

Ціллю роботи даного закладу є догляд за жінками похилого віку, а саме тими, хто позбавлений родинного піклування. Зазвичай, це вдови, лежачі хворі, інваліди або ж ті, від кого відмовились близькі люди. Розпочалась робота на початку грудня 1998 року при церкві «Святої Трійці» (християн віри євангельської).

Будинок милосердя «Віфезда», м. Нововолинськ

У будинку милосердя на сьогодні проживає 15 жінок, 7 з них — лежачі хворі. Всі мешканки «Віфезди» перебувають під цілодобовим наглядом. Обслуговуючий персонал, а це доглядальниці, медсестра і кухарі, стараються зробити все, щоби створити домашній затишок у будинку.

Будинок милосердя «Віфезда», м. Нововолинськ

Приміщення обладнане спеціальними пристроями, усі жінки знаходячись у своїх кімнатах, мають можливість слухати трансляцію богослужіння. Крім того члени помісної церкви щотижня відвідують їх, читають їм Біблію, спілкуються з ними.

В будинок милосердя «Віфезда» є постійна черга бажаючих на проживання, але місця обмежені. Першочергова можливість оселитися у «Віфезді» надається тим, у кого вкрай важкі обставини життя.

Дитячий оздоровчий центр «Ковчег», м. Нововолинськ

Даний центр — це благодійна організація, яка заснована Церквою християн віри євангельської «Ковчег» у 2003 році. Мета центру — захистити дітей, які опинились в екстремальних умовах, надати їм опіку, соціальний догляд, благодійну допомогу.

Дитячий оздоровчий центр «Ковчег», м. Нововолинськ

За 14 років існування центру допомогу отримали 119 дітей. На даний час у Центрі проживають 25 дітей з різних областей України, іншими опікуються вже у сім’ях.

Дитячий оздоровчий центр «Ковчег», м. Нововолинськ

Діти шкільного віку навчаються у школах міста, старші — у вищих та середньо-спеціальних навчальних закладах. Окрім того, діти, які живуть у «Ковчезі», у вільний час займаються в різних спортивних секціях Будинку спорту, відвідують Школу мистецтв (музичний і художній відділи).

Дитячий оздоровчий центр «Ковчег», м. Нововолинськ

У своїй роботі працівники центру орієнтуються не на заклад, а на сім’ю. Вони роблять усе для того, щоб створити вихованцям домашній затишок, одягнути, нагодувати, розвинути їхні здібності, і, звичайно, навчають любити та виховують дітей бути вдячними Богу і людям.

Церква «Ковчег» (християн віри євангельсьскої), м. Нововолинськ

На базі помісної церкви християн віри євангельської «Ковчег» журналістам розповіли про роботу з людьми, залежними від алкоголю та наркотиків.

Щоб допомогти тим, хто потрапив в тенета залежності, лише у Волинській області працюють більше десяти центрів реабілітації. Основна ціль їхньої роботи — показати, що вихід є.

Церква «Ковчег» (християн віри євангельсьскої), м. Нововолинськ

Працівники центрів розповіли, що реабілітація триває від шести місяців до року та відбувається в три етапи: фізична, духовна та етап адаптації у суспільстві. Вони відмітили, що служіння реабілітації — це не лише допомога у звільненні від наркотиків чи алкоголю, а й можливість познайомити людину з Ісусом Христом. Людина розуміє, що просто звільнення від залежності мало, потрібно докорінно змінювати свої цінності та погляди на життя.

Ретріт центр, с. Заозерне

Комфортна база відпочинку працює уже третій рік і спроможна приймати більш ніж 100 осіб одночасно. Впродовж року тут відбуваються християнські таборування для дітей, підлітків, молоді, сімей, а також різноманітні конференції, семінари, навчання.

Ретріт центр, с. Заозерне

На базі є можливість відпочивати і людям з інвалідністю, адже комплекс адаптований та повністю відповідає їхнім потребам: великі кімнати, душові без піддонів, ліфт. Директор Ретріт центру Юрій Карплюк розповів, що уже два роки поспіль на базі відбуваються таборування для учасників АТО та членів їх сімей.

Адвентистський медичний центр, м. Ковель

Центр діє при міському відділі здоров’я на території церкви адвентистів сьомого дня. У місті Ковелі Медичний центр розпочав свою діяльність у 1999 році.

Адвентистський медичний центр, м. Ковель

Колектив медичних працівників закладу складається з двох лікарів-терапевтів, невролога, дерматолога, медсестер, масажистів та медиків-місіонерів. У центрі надається практична медична допомога населенню міста, а також проводяться лекції та консультації на тему здорового способу життя і правильного харчування.

Робота закладу ґрунтується на християнських принципах та хорошому ставленні до своїх пацієнтів. У центрі діє певна система знижок, а також різні акції щодо безкоштовного консультування з лікарями.

Адвентистський медичний центр, м. Ковель

Щорічно працівники Медичного центру проводять у місті виставки здоров`я, дитячо-розважальну програму «Країна здоров`я», медико-місійні програми. Також при закладі функціонує «Клуб здоров`я» та клуб скандинавської ходьби.

Адвентистський медичний центр, м. Ковель

Усі бажаючі можуть відвідати центр і отримати правильне лікування та поради від фахівців на майбутнє, адже хороше здоров’я краще за найбільше багатство. 

Олена Нечипорук

Поділитися